США розробили план із взяття під контроль Гренландії, — NYT

США розробили план із взяття під контроль Гренландії, — NYT
Адміністрація Дональда Трампа розробила стратегію встановлення контролю над Гренландією

Адміністрація Дональда Трампа розробила стратегію встановлення контролю над Гренландією, у центрі якої не силовий тиск, а формування прихильності місцевого населення до ідеї приєднання до США.

Про це повідомляє The New York Times.

За даними видання, ідею обговорювали на кількох засіданнях Ради національної безпеки США, а її реалізація передбачала залучення низки міністерств. Кожне з них отримало конкретні вказівки щодо дій у рамках ініціативи.

Основна мета — переконати близько 57 тисяч мешканців острова в тому, що майбутнє з США вигідніше. Серед інструментів впливу розглядалися рекламні кампанії, зокрема в соціальних мережах, із закликами до гренландців звернутися з проханням про приєднання до США. Особливу увагу планували приділити посиланню на спільну культурну спадщину гренландців та інуїтів — корінного населення Аляски.

Також у Білому домі обговорювали можливість надання фінансових стимулів: зокрема, щорічні виплати по 10 тисяч доларів кожному мешканцю острова. Це, на думку прихильників плану, могло б стати привабливою альтернативою субсидіям у розмірі 600 мільйонів доларів, які Гренландія отримує від Данії.

Окремі представники адміністрації Трампа вважали, що витрати на субсидії США зможуть компенсувати доходами від потенційного видобутку природних ресурсів на острові — зокрема рідкісноземельних металів, урану, міді, золота та нафти.

Нагадаємо, Білий дім аналізує витрати на утримання Гренландії – WP

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
Адміністрація Трампа «працює з усіма сторонами», щоб отримати Гренландію Адміністрація Трампа «працює з усіма сторонами», щоб отримати Гренландію
У своєму зверненні президент США Дональд Трамп підтвердив свою зацікавленість у придбанні Гренландії
Трамп хоче, щоб Гренландія була під контролем США Трамп хоче, щоб Гренландія була під контролем США
Раніше Трамп вже намагався придбати Гренландію, але отримав відмову від данських чиновників
Данія звернулася до Трампа з приватною пропозицією щодо Гренландії Данія звернулася до Трампа з приватною пропозицією щодо Гренландії
Копенгаґен намагається уникнути публічного конфлікту з адміністрацією Трампа, пропонуючи пояснення щодо майбутніх намірів щодо Гренландії
Load next