Чому у немовлят більше кісток, ніж у дорослих людей: пояснення

Чому у немовлят більше кісток, ніж у дорослих людей: пояснення
Новонароджені мають на сотню кісток більше, ніж дорослі

Фото: Каteryna Hliznitsova/Unsplash

При народженні дитина має близько 275–300 кісток, тоді як доросла людина — лише 206. Така різниця пов’язана з процесом росту й адаптацією до пологів.

Про це пише IFLScience.

У немовлят багато кісток ще не повністю сформовані — замість твердих кісток у них часто присутній гнучкий хрящ. Це дає змогу тілу бути більш податливим під час проходження родовими шляхами.

Діти народжуються з п'ятьма основними кістками черепа, які дозволяють йому змінювати форму під час пологів. Тім'ячко – це простір між цими кістками, який поступово закривається протягом перших одного-двох років життя, коли у дитини формується міцний, твердий череп, – розповів педіатр Метью Баджетт.

Як формується дорослий скелет?

З часом хрящова тканина в дитячому організмі поступово перетворюється на справжню кістку. Цей процес має назву окостеніння. Він починається ще в утробі матері — приблизно на восьмому тижні вагітності — і триває в дитинстві, підлітковому віці, а іноді й у дорослому (наприклад, коли зростають зламані кістки).

Існує два основні механізми формування кісток:

  • Інтрамембранозне окостеніння — коли кістка утворюється безпосередньо зі сполучної тканини. Так формуються, наприклад, деякі частини черепа.
  • Ендохондральне окостеніння — більш поширений спосіб, за якого кісткова тканина замінює хрящ. Так формуються довгі та об’ємні кістки скелета.

Обидва процеси потребують участі спеціалізованих клітин — остеобластів, які створюють матрикс із білків та мінералів (зокрема колагену та кальцію), що згодом твердіє й формує повноцінну кістку.

З еволюційної точки зору, поява на світ із незакритим черепом і гнучкими кістками може здатись небезпечною. Але це — еволюційний компроміс, що дозволив людському виду поєднати прямоходіння та великий мозок, забезпечивши виживання та розвиток дитини після народження.

До речі, завдяки цим особливостям, дитячі кістки зростаються після переломів швидше, ніж у дорослих, і рідше спричиняють ускладнення.

Нагадаємо, у чоловіків і жінок меланома виникає на різних частинах тіла

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

 

Читайте також
Новий аналіз крові дозволяє швидше діагностувати рідкісні генетичні хвороби у дітей Новий аналіз крові дозволяє швидше діагностувати рідкісні генетичні хвороби у дітей
Вчені розробили новий метод аналізу крові, який може значно прискорити діагностику рідкісних генетичних захворювань у дітей
Розлади харчової поведінки: причини та лікування (відео) Розлади харчової поведінки: причини та лікування (відео)
Кожен третій хлопчик і кожна друга дівчинка в підлітковому віці болісно сприймають збільшення своєї ваги, внаслідок чого починають обмежувати себе в їжі.
Load next