В Україні не всі жінки можуть розраховувати на вихід на пенсію у 60-річному віці. Все залежить не лише від віку, а й від трудового (страхового) стажу.
З 2011 року в Україні почалося поетапне підвищення пенсійного віку для жінок — згідно із законом № 3668-VI. До 2021 року його зрівняли з чоловічим — тепер пенсія за віком доступна з 60 років для обох статей. Втім, на цьому умови не закінчуються: щоб отримати пенсію у 60, потрібно мати мінімум 32 роки страхового стажу.
Якщо ж стаж менший, вік виходу на пенсію зміщується:
- у 60 років — за наявності 32 років стажу;
- у 63 роки — при 22 роках стажу;
- у 65 років — якщо є щонайменше 15 років стажу.
Тобто, наприклад, якщо жінка має лише 25 років стажу, то вийде на пенсію не раніше 63 років. Можна докупити відсутні роки, проте один рік коштує понад 21 тисячу гривень, що для багатьох є непідйомною сумою.
Важливо знати: до страхового стажу зараховується й декретна відпустка до трьох років на кожну дитину. Тож жінка, яка народила п’ятьох дітей і доглядала за кожною по 3 роки, може мати 15 років стажу, навіть не працюючи офіційно.
Таким чином, якщо жінка має 29 років трудового стажу і ще 3 роки декретної відпустки — вона може вийти на пенсію у 60 років.
Нагадаємо, Автоцивілка для УБД та ветеранів: хто отримає компенсацію та як це працює? Пояснюють експерти
Юлія Педюк - pravdatutnews.com