Нове дослідження показало, що золото у космосі може утворюватися не тільки в результаті зіткнення нейтронних зірок, як вважалося раніше. Вчені, аналізуючи архівні дані, виявили докази того, що активність нейтронних зірок з надзвичайно сильним магнітним полем, відомих як магнетари, також призводить до утворення золота. Результати цього дослідження були опубліковані в журналі The Astrophysical Journal Letters.
Протягом багатьох років астрономи намагалися розгадати таємницю космічного походження найважчих елементів, включаючи золото. Вважається, що легкі елементи, такі як водень і гелій, з'явилися на початку Великого вибуху. Потім, внаслідок вибухів зірок, утворилися важчі елементи, які згодом стали будівельним матеріалом для нових зірок і планет.
Проте, розподіл золота у Всесвіті досі залишався однією з невирішених загадок для астрофізиків.
Це досить фундаментальне питання щодо походження складної матерії у Всесвіті. Це цікава головоломка, яка насправді не розгадана, – пояснив провідний автор дослідження Аніруд Патель.
Раніше вважалося, що золото утворюється лише при зіткненні нейтронних зірок. Однак нові дані 20-річної давнини вказують на те, що магнетари (нейтронні зорі з надсильним магнітним полем) також можуть бути джерелом золота, особливо в ранньому Всесвіті. Яскраві спалахи магнетарів супроводжуються викидом речовини, природу якого раніше не могли пояснити. Вчені припускають, що ці спалахи нагрівають кору зорі, викидаючи матеріал на великій швидкості, що сприяє утворенню важких елементів. Аналіз гамма-випромінювання від спалаху магнетара у 2004 році підтвердив цю гіпотезу.
Коли ми створювали нашу модель та робили прогнози, ніхто не знав, що дані вже містять сигнал. Ніхто не міг уявити, що наші теоретичні ідеї так добре відповідатимуть наявній інформації, – поділився Аніруд Патель.
Нагадаємо, Золото продовжує бити рекорди: вартість перевищила 3,4 тисячі доларів
Ростислав Шваник - pravdatutnews.com