Діти, які перенесли коронавірус, мають вищу ймовірність розвитку хвороб нирок, серцево-судинної системи та шлунково-кишкового тракту. Таких висновків дійшли дослідники з медичної школи Перельмана при Університеті Пенсильванії, повідомляє MedicalXpress.
Аналіз охопив дані десятків американських медзакладів, які надали інформацію про дітей, що перехворіли на COVID-19. Вчені вивчали довгострокові наслідки інфекції — від одного місяця до двох років після одужання.
Проблеми з нирками
У хворих дітей ризик розвитку хронічної хвороби нирок другої стадії був вищим на 17%, а третьої — на 35%. Навіть через кілька місяців після перенесеного COVID-19 деякі пацієнти мали ознаки ниркової недостатності. Додатковий аналіз майже 2 мільйонів медичних записів дітей до 21 року показав: ті, у кого під час інфекції були уражені нирки, згодом мали на 29% вищий ризик нових ускладнень.
Порушення травлення
Ще одна виявлена закономірність — зростання ризику порушень роботи шлунково-кишкового тракту на 25% у перші місяці після хвороби. У довшій перспективі (до двох років) цей показник сягав 28%.
Проблеми з серцем
У дітей, які хворіли на COVID-19, також значно частіше діагностували серцево-судинні захворювання — аритмії, запалення серця, гіпертонію, біль у грудях тощо. Ймовірність розвитку цих ускладнень зростала приблизно на 63% як у дітей з вродженими вадами серця, так і у здорових.
Автори дослідження наголошують, що медики мають уважно стежити за колишніми пацієнтами з COVID-19 і бути готовими вчасно діагностувати й лікувати можливі ускладнення.
Нагадаємо, міжнародна діабетична федерація визнала п’ятий тип діабету: він виникає через недоїдання
Юлія Педюк - pravdatutnews.com