Фото: unsplash
У 2024 році надходження до державного бюджету від штрафів і пені, накладених Антимонопольним комітетом України, суттєво знизилися.
Про це повідомляє Рахункова палата.
Антимонопольний комітет наклав штрафів на загальну суму 1,02 мільярда гривень, однак фактично було сплачено лише 59,2 мільйона — менше 6% від загальної суми. На кінець року сума несплачених штрафів становила 15,1 мільярда гривень, із яких 8,1 мільярда — це штрафи, що оскаржуються в судах.
У Рахунковій палаті зазначають, що чинне законодавство дозволяє автоматично зупиняти виконання рішень АМКУ під час їх оскарження.
Аудитори вказують, що Комітет не зміг обґрунтувати економічний ефект своєї діяльності, який було оцінено у 6,3 мільярда гривень. Ця цифра визначається на основі внутрішнього підходу Комітету, що передбачає застосування фіксованого коефіцієнта у розмірі 5% від обсягу відповідного ринку. Такий метод не має міжнародного чи наукового обґрунтування.
У звіті також зазначено, що Антимонопольний комітет не надав систематизованої інформації щодо накладення та стягнення штрафів. Зокрема, відсутні дані про несплачені штрафи, причини їхнього нестягнення або скасування.
Не дивлячись на те, що документ відповідає вимогам щодо структури та строків подання, його зміст не дає повного уявлення про реальні результати діяльності АМКУ. Про це, представляючи звіт зазначив відповідальний за аналіз член Рахункової палати Геннадій Пліс.
Комітет не затвердив плани діяльності на 2024 рік і на середньострокову перспективу. А частина пріоритетів його діяльності залишилася невиконаною без зазначення причин, – зазначив він.
Рахункова палата проаналізувала та ухвалила звіт Антимонопольного комітету в частині, що стосується виконання державного бюджету.
Нагадаємо, штрафи, виплати та відстрочки: яких змін очікувати у серпні 2025?
Максим Кольц - pravdatutnews.com