Фото: Depositphotos
Ожиріння значно частіше зустрічається в розвинених країнах, тоді як у менш індустріалізованих регіонах ця проблема менш поширена. Масштабне міжнародне дослідження, результати якого були опубліковані у виданні Proceedings of the National Academy of Sciences, проливає світло на справжню причину такого явища.
Про це повідомляє The Washington Post.
У дослідженні проаналізували метаболізм і добові енерговитрати понад 4 тисяч осіб, які мешкають у різних країнах світу й мають різний соціально-економічний статус. Метою було з’ясувати, скільки калорій спалюють люди з різних культур протягом дня.
Довгий час вважалося, що жителі розвинених країн, зокрема США, ведуть малорухливий спосіб життя, що й призводить до зростання ваги. Проте дослідження це припущення не підтвердило.
Як з’ясувалося, рівень щоденних енерговитрат у мешканців багатих країн практично не відрізняється від витрат енергії у людей, які займаються фізичною працею в аграрних регіонах. Це стосується навіть фермерів і пастухів, які живуть у традиційних громадах.
Провідний автор дослідження, професор еволюційної антропології та глобальної охорони здоров’я Герман Понтцер із Університету Дьюка (США), наголошує: результати свідчать, що низька фізична активність — не головна причина ожиріння. За його словами, організм людини має властивість контролювати загальні витрати енергії, утримуючи їх в межах певного діапазону.
Таким чином, навіть регулярне збільшення фізичної активності не завжди допомагає скинути вагу. Основною причиною ожиріння дослідники називають надмірне або незбалансоване харчування. Йдеться не лише про обсяги споживаної їжі, а й про її якість — продукти часто містять велику кількість добавок, барвників, ароматизаторів і консервантів.
Понтцер підкреслює, що фізичні вправи залишаються важливими для загального здоров’я, однак у контексті боротьби з ожирінням значно ефективнішим є контроль харчування та вибір корисних продуктів.