Фото: depositphotos
Зменшення аерозольного забруднення атмосфери, як-от смогу, може мати неочікуваний ефект — частіші хвилі спеки, зокрема в Україні. До такого висновку дійшли вчені, проаналізувавши взаємозв’язок між очищенням повітря та кліматичними змінами, повідомляє журнал Environmental Research Letters.
Дослідження показало, що дрібні частинки в атмосфері, які раніше блокували сонячне тепло і сприяли утворенню хмар, зменшуються внаслідок екологічних заходів. Як наслідок — посилення ефекту парникових газів і зростання температур. У разі збереження нинішніх тенденцій, до 2080 року хвилі спеки можуть тривати до 110 днів на рік.
Особливо сильно ці зміни торкнуться великих міст та густонаселених регіонів, де забруднення традиційно вище. Зниження концентрації аерозолів матиме вдвічі більший вплив на посилення спеки, ніж самі парникові гази.
Учені підкреслюють: це не привід відмовлятися від очищення повітря, натомість — необхідно значно посилити боротьбу з викидами парникових газів. Водночас, точних розрахунків для стримування майбутніх хвиль спеки поки немає.
Нагадаємо, льодовики на кордоні Індії та Пакистану стрімко ростуть
Юлія Педюк - pravdatutnews.com