У Британії звільнили чоловіка, який 38 років сидів за чужий злочин

У Британії звільнили чоловіка, який 38 років сидів за чужий злочин

Фото: The Guardian/ Merseyside police

У Великій Британії звільнили 68-річного Пітера Саллівана, який провів у в’язниці майже 38 років за злочин, якого не скоював. Його визнали невинним у справі про вбивство та зґвалтування 21-річної барменки Даян Сіндал, яка стала жертвою жорстокого нападу у 1986 році в місті Біркенгед.

Про це пишуть BBC і The Guardian.

Рішення ухвалив Апеляційний суд після повторного розгляду справи, ініційованого Комісією з перегляду кримінальних справ. Ключовим аргументом стала нова ДНК-експертиза, яка виявила генетичні сліди іншого чоловіка на тілі загиблої. Сучасні технології, які дозволили провести такий аналіз, з’явилися лише нещодавно.

У той час, коли Саллівана засудили, єдиними доказами проти нього були сумнівні свідчення і припущення, зокрема аналіз укусів, який викликав суперечки між експертами. Окрім цього, слідство допустило серйозні порушення – чоловіка допитували без присутності адвоката, хоча він мав інтелектуальні труднощі.

Салліван зізнався у злочині під тиском, але згодом відмовився від своїх слів і роками наполягав на невинуватості. Його першу спробу домогтися перегляду справи у 2008 році відхилили. Лише у 2021-му розслідування відновили, й у 2024 році Апеляційний суд переглянув справу.

Засідання він відвідував онлайн з тюрми у Вейкфілді. Коли почув рішення про своє звільнення, не стримав емоцій і заплакав. У заяві, яку оголосив його адвокат, Салліван зазначив, що не тримає зла, хоча пережив несправедливість. Його сестра, Кім Сміт, теж прокоментувала справу: 

Сім’я Даян втратила доньку – її вже не повернути. Ми повернули Пітера, але тепер маємо вчитися жити знову. Дуже шкода, що все це взагалі сталося, – прокоментувала жінка.

Історія Пітера Саллівана стала одним із найдовших зафіксованих прикладів судової помилки в історії британської системи правосуддя.

Нагадаємо, у Великій Британії жінку з аутизмом помилково утримували в психлікарні 45 років

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Хутрові ферми в Україні: виробництва "вбивають" екологію та забирають життя тисяч тварин (відео) Хутрові ферми в Україні: виробництва "вбивають" екологію та забирають життя тисяч тварин (відео)
Виробництво хутрових виробів та купівля одягу із натурального хутра вимірюється не у гривнях чи євро, а у життях невинних тварин. Так, кількість тварин, яка потрібна для виготовлення однієї шуби залежно від виду в середньому становить - 250 білок і шиншил, 90 соболів, 20 рисей чи 45 вбитих норок.