Фото: Сергій Наєв / Facebook
Україна провела перший етап обміну полоненими з Росією у форматі «1000 на 1000». Станом на зараз додому вже повернулися 390 українських захисників. Ця подія стала не лише гуманітарним актом, а й знаковим сигналом стратегічних змін у військовій та державній політиці
Про це заявив генерал-лейтенант Сергій Наєв, командир тактичної групи «Вугледар».
Для мене як командира ті, хто повернувся з полону, це не лише звільнені захисники. Це військовослужбовці з унікальним досвідом виживання, витримки, психологічного спротиву та адаптації до крайніх умов. Їхній досвід є надзвичайно цінним для підготовки особового складу в умовах постійної ротації, мобілізації та бойового оновлення підрозділів., — наголошує Наєв.
Наєв також підкреслює: успішні обміни формують нову стратегічну культуру — культуру довіри до армії та держави, яка не залишає своїх. Це суттєво впливає на бойовий дух, мобілізацію та підтримку армії суспільством.
Сучасний командир має бути одночасно і тактиком і лідером. Його цінність визначається здатністю досягати поставленої мети та умінням повернути живими своїх людей. Це новий стандарт командування, який має бути підтриманий усіма рівнями управління в секторі безпеки й оборони., — зазначає він.
Обмін, за словами генерал-лейтенанта, не лише демонструє світові здатність України координувати складні гуманітарні процеси, а й підкріплює віру родин у те, що держава воює за кожного. Це перехід від логіки виживання — до логіки перетворення.
Кожен повернутий солдат — це не завершення, а початок нової історії. Це шанс змінити армію зсередини, посилити її мораль і ефективність, — підсумовує Сергій Наєв.
Нагадаємо, Україна та Росія провели перший етап масштабного обміну полоненими: додому повернулися 390 українців
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com