Фото: Unsplash
Дієтологи зазначають, що багато сортів сиру мають низький вміст вуглеводів і водночас багаті на білки та жири, які допомагають уникати різких коливань рівня цукру в крові. Водночас людям із діабетом важливо стежити за кількістю натрію та насичених жирів у продуктах.
Про це пише Eating Well.
Ось шість сирів, які фахівці рекомендують включати в раціон:
Моцарела
Частково знежирена моцарела — гарний вибір завдяки низькому вмісту вуглеводів, високій кількості білка та меншій частці насичених жирів порівняно з класичними сирами. У 28 грамах — 2 г вуглеводів, 7 г білка й 3 г насичених жирів. Така комбінація уповільнює травлення та знижує ризик стрибків глюкози.
Пармезан
Цей твердий сир має високу концентрацію білка — до 10 грамів у порції 28 г — і лише 1,5 г вуглеводів. Це робить його корисним доповненням до раціону, особливо в невеликих кількостях.
Домашній сир
Дієтологи радять додавати до раціону знежирений або малосольний сир — у половині склянки міститься 12 г білка та лише 5 г вуглеводів. Він добре насичує й підтримує стабільний рівень цукру.
Чеддер
Окрім поживної цінності, чеддер є джерелом вітаміну B12, дефіцит якого може виникати у людей, які приймають метформін. У 42 грамах чеддера — 19% добової потреби у цьому вітаміні.
Швейцарський сир
Це один із найменш солоних сирів: у 28 г — лише 53 мг натрію. До того ж, він містить 8 г білка і менше ніж 1 г вуглеводів. Такий сир рекомендовано при діабеті та захворюваннях серця.
Рікотта
Частково знежирена рікотта є ще одним корисним варіантом. У половині склянки — 14 г білка та 6 г вуглеводів, при цьому вона має мало насичених жирів.
Нагадаємо, кофеїн впливає на старіння клітин, що пов’язують із довшим життям кавоманів
Юлія Педюк - pravdatutnews.com