Вчені створили нову періодичну систему для передових досліджень іонів та атомного часу

Вчені створили нову періодичну систему для передових досліджень іонів та атомного часу
Хіміки запропонували альтернативну версію періодичної таблиці хімічних елементів, яка базується не на кількості протонів у ядрі, як у класичній таблиці, а на числі електронів, які атом здатен віддати

Хіміки запропонували альтернативну версію періодичної таблиці хімічних елементів, яка базується не на кількості протонів у ядрі, як у класичній таблиці, а на числі електронів, які атом здатен віддати.

Статтю про розробку опублікували на сайті препринтів arXiv.

Такий підхід дозволяє точніше передбачити властивості сильно заряджених іонів — частинок, які відіграють ключову роль у сучасних технологіях, зокрема в рентгенівських лазерах, терапії онкологічних захворювань, дослідженні плазми та створенні надточних атомних годинників.

Нова таблиця була презентована у препринті наукової статті, опублікованої на платформі arXiv. Вона дозволяє оцінити поведінку електронів в умовах впливу високоенергетичного випромінювання, яке перетворює нейтральні атоми на багатозарядні іони. У таких станах електронна структура зазнає значних змін, що впливає на ймовірність виникнення так званих «заборонених» переходів — рідкісних, але дуже стабільних змін енергетичних рівнів електронів. Саме ці переходи лежать в основі роботи найточніших оптичних атомних годинників.

Застосовуючи нову періодичну систему, дослідники теоретично передбачили понад 700 таких заборонених переходів у різних елементах. Деякі з них, за попередніми розрахунками, мають потенціал перевершити навіть найсучасніші атомні годинники, включно з тими, що базуються на ядерних переходах. Проте остаточну точність таких іонних годинників можна буде підтвердити лише після їх практичного створення.

Це відкриття не лише розширює розуміння фундаментальної фізики іонів, а й прокладає шлях до створення нового покоління надточних приладів для вимірювання часу.

Нагадаємо, поширені хімікати можуть бути причиною 10% смертей від серцевих хвороб – дослідження

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
Старшокласник зі США за допомогою ШІ виявив 1,5 мільйона нових об’єктів у космосі Старшокласник зі США за допомогою ШІ виявив 1,5 мільйона нових об’єктів у космосі
18-річний школяр Маттео Паз розробив алгоритм штучного інтелекту, який допоміг виявити понад півтора мільйона раніше невідомих космічних об'єктів.
Смартфони не головна причина відволікання людей – дослідження Смартфони не головна причина відволікання людей – дослідження
Нове дослідження доводить, що люди відволікаються незалежно від наявності смартфона поруч
Зворотна сторона Місяця виявилася значно «сухішою» за видиму - дослідження Зворотна сторона Місяця виявилася значно «сухішою» за видиму - дослідження
Китайські дослідники виявили, що зворотна сторона Місяця значно більш зневоднена, ніж та, яку ми бачимо з Землі.
Load next