Фото: depositphotos
Після сильного сонячного опіку шкіра часто починає лущитися. Проте чіпати, терти, здирати обпечену шкіру неварто – організм сам намагається відновитися і втручання в цей процес може нашкодити.
Про це повідомляє Express.
Сертифікована дерматологиня Наталі Курчіо пояснює: опіки першого ступеня пошкоджують верхній шар шкіри, а другого — викликають пухирі та набряки. В обох випадках шкіра починає лущитися вже через кілька днів і таким чином тіло позбувається омертвілих клітин.
Директорка естетичних послуг клініки Élan Laser Ліза Мейсон-Пойнер застерігає: активне відлущування чи здирання шкіри під час загоєння є небезпечним. Це може призвести до інфекцій, рубців, нерівного тону шкіри та болісних наслідків. Натомість варто зволожувати уражену ділянку, тримати її прохолодною та використовувати гель з алое вера.
Брюс Грін, засновник бренду SOS Serum Skincare, наголошує: сонячне випромінювання — це не тепло, яке ви відчуваєте, а невидиме ультрафіолетове випромінювання (УФ), яке шкодить навіть у хмарні дні. Його не можна побачити або відчути, але саме воно призводить до опіків, передчасного старіння і, в найгіршому випадку, до розвитку раку шкіри. Завичай через сім днів лущення припиняється і тоді опік заживає.
Лікарка Салена Зімрі додає: вплив УФ накопичується з роками, тож щоразу без захисту — це ще один крок до довгострокового ризику раку шкіри. Найнебезпечніший час на сонці — між 10:00 і 15:00.
Найкраща профілактика — сонцезахисний крем з фактором не менше ніж SPF 30, капелюхи з широкими полями, окуляри з фільтрами UVA та UVB, а також уникання прямих сонячних променів. Як радить Кімберлі Медд, керівниця клініки Face The Future, краще вчасно сховатися в тінь, аніж потім лікувати наслідки.
Нагадаємо, мешканка Миколаївщини отримала опіки, спалюючи суху траву у власному дворі
Юлія Корній - pravdatutnews.com