Фото: pexels
Міжнародна команда вчених, очолювана італійським Університетом Модени та Реджо-Емілії, виявила у великих ставкових равликів Lymnaea stagnalis реакцію на страх, яка дуже схожа на людську. Це відкриття означає, що молюсків можна буде використовувати для випробування нових протитривожних препаратів, пише Phys.org.
Щоб дослідити реакцію равликів на загрозу, вчені додавали в акваріум воду, де раніше плавали хижі риби. У відповідь молюски починали метушитися, випливати на поверхню за повітрям та демонструвати обережну поведінку. Така реакція зберігалася навіть після видалення "рибної води", що, за словами біологів, є ознакою тривожності, а не простим рефлексом. Це свідчить про те, що реакція на загрозу є фундаментальним еволюційним механізмом, що працює схожим чином у різних видів, включаючи людей.
Дослідження також показало, що алпразолам, відомий протитривожний препарат, ефективно заспокоював равликів, причому чим вищою була його концентрація, тим сильнішим був ефект.
Автори наукової статті зазначають, що Lymnaea stagnalis можуть стати модельним видом для фармацевтичних досліджень серед безхребетних. Це пояснюється тим, що ці молюски легко розмножуються в неволі, є дешевими в утриманні, мають короткий цикл розвитку та демонструють репрезентативну стресову реакцію, що дозволяє поширювати результати на інші живі істоти.
Нагадаємо, Макаки їдять опаришів з мертвих родичів, як ознака горя: дослідження
Ростислав Шваник - pravdatutnews.com