У Великій Британії схвалили ліки проти раку грудей

У Великій Британії схвалили ліки проти раку грудей
Підхід прийому ліків може допомогти близько 15% жінкам, у яких діагностували рак грудей

У Сполученому Королівстві погодили препарат капівасертиб, який сповільнює або ж повністю блокує розвиток раку грудей. Подібні практики прийняли раніше в США та ЄС (2023 та 2024 роках відповідно).

Ліки націлені на білок, від чого ракові клітини діляться. Про це повідомило видання AFP.

У 2020–2022 роках відбувалася третя фаза клінічних випробувань препарату капівасертиб. Дослідження показало, що в поєднанні з гормональною терапією цей препарат ефективніше за плацебо уповільнює розвиток раку грудей типу HR+/HER2–. Це найпоширеніша форма раку грудей, при якій клітини чутливі до гормонів, що стимулюють ріст пухлини, але не виробляють білок HER2, пов’язаний з агресивнішими формами хвороби.

Науковці вивчали дію капівасертибу у формі таблеток, які пацієнтки приймали двічі на день. Препарат демонстрував ефективність у випадках неоперабельних пухлин або метастатичного раку грудей, відтерміновуючи ускладнення перебігу хвороби на 4,2 місяця у порівнянні з плацебо й однією лише гормональною терапією.

Цей підхід може принести користь приблизно 15% пацієнток, у яких діагностують рак грудей типу HR+/HER2– вже на стадії метастазів.

Нагадаємо, рак голови та шиї: як розпізнати на ранньому етапі та зменшити ризик захворювання

Ростислав Шваник - pravdatutnews.com

Читайте також
У львівській лікарні запрацювало відділення онкогематології та імунології (відео) У львівській лікарні запрацювало відділення онкогематології та імунології (відео)
У Першому медоб’єднанні Львова запрацювало відділення онкогематології та імунології. Там розгорнули 30 ліжок з палатами підвищеного комфорту для стаціонарного лікування.
Рак голови та шиї: як розпізнати на ранньому етапі та зменшити ризик захворювання Рак голови та шиї: як розпізнати на ранньому етапі та зменшити ризик захворювання
Рак голови та шиї — це загальна назва для групи онкологічних захворювань, які вражають носову порожнину, рот, гортань.
Медики вилікували дитину за допомогою 3D принтера Медики вилікували дитину за допомогою 3D принтера
Медики з трьох міст вилікували дитину за допомогою 3D принтера
Load next