"Біла смерть": вплив надмірного споживання солі на організм людини (відео)

"Біла смерть": вплив надмірного споживання солі на організм людини (відео)
В нормі людина має споживати не більше 5 грамів солі на добу, тобто одну чайну ложку, однак за статистикою, українці вживають солі майже втричі більше встановленої норми. Так, вживання надмірної кількості солі негативно впливає на артеріальний диск, діабет, ожиріння, катаракту та рак шлунка.

Колись сіль була на вагу золота і навіть служила замість грошей для розплати. І хоча сьогодні її собі може дозволити практично кожен, то вона все ще відіграє важливу роль не тільки для приготування страв, але і для здоров’я організму.

У відповідь на солене в організмі виробляється слина, яку ми ковтаємо, яка захищає наш стравохід між іншим від ГЕРГу так само. Сіль приймає участь в процесі травлення, тому що потрапляючи в 12-палу кишку приймає участь в активізації гастроезофагеальних гормонів, виробленні жовчі, секрету підшлункової залози і все це разом сприяє правильному процесу травлення, - зазначила лікарка-гатроентеролог Львівської обласної клінічної лікарні Олена Ходосевич.

Натрій хлор, тобто сіль не виробляється в людському організмі. Її ми отримуємо з продуктів харчування. І як показує статистика, українці споживають солі майже втричі більше встановленої норми.

Серед всіх факторів ризику, який виділила Всесвітня організація охорони здоров'я і з продуктів. Там є і цукор, там є жири та інше. Сіль стоїть на 1 місці і тепер наша харчова тарілка і європейська тарілка десь 5 грамів солі на добу, - зазначила лікарка-дієтолог Львівської лікарні швидкої медичної  допомоги Ольга Муштрук.

Часом, ми навіть не помічаємо, що вживаємо забагато солі. Адже навіть якщо не солити страви, в повсякденному раціоні людей завжди є продукти, які місять її дуже багато.

Основна кількість солі в українців поступає з продуктами, які перенасичені сіллю. Такі як ковбаси, ковбасні вироби, різноманітні шинки, пересолена риба, консерви, консервовані вироби, так як м'ясні тушонки, так і вироби консервовані фрукти, овочі які консервуються, які купляються в магазинах, - додала лікарка-гатроентеролог Львівської обласної клінічної лікарні Олена Ходосевич.

До слова, українці, зі всіх інших націй найбільше вживають ковбасних виробів.  

Не тільки от ті технологічно перероблені продукти, а і хліб наш. В 100 грамів хліба 1 грам солі. То ми маємо вважати скільки ми з'їли хліба, - розповіла лікарка-дієтолог Львівської лікарні швидкої медичної  допомоги Ольга Муштрук.

В міру вживання солі ніколи не нашкодить організму, але якщо її забагато, то це може негативно відгукнутися на здоров'ї. 

Перше на що б'є сіль - це є підвищений артеріальний тиск, який веде до інфарктів і інсультів. Сіль плюс транс жири то є і діабет, який росте в геометричній прогресії. Це є і онкозахворювання і тоже є великою проблемою в теперішній час, - наголосила лікарка-дієтолог Львівської лікарні швидкої медичної  допомоги Ольга Муштрук.

 Вона може спричиняти набряки, тому що сіль затримує воду. Набряки, по-перше, при деяких захворюваннях вони нікому непотрібні, але при певних захворюваннях вони обтяжують перебіг хвороби, це такі як некомпенсовані захворювання серцево-судинної системи, ми знаємо що в таких людей є набряки, некомпенсовані хвороби печінки і некомпенсовані хвороби нирок, - розповіла лікарка-гастроентеролог Львівської обласної клінічної лікарні Олена Ходосевич.

Окрім того, вона сприяє виникненню ожиріння, а також доведено, що негативно впливає на таке захворювання як катаракта і навіть бере участь у прогресуванні раку шлунка. Тому медики радять ще змалечку привчати дітей їсти малосолену їжу і дотримуватись цього самим.

 

Читайте також
Запалення м’язів: різкий гострий біль може бути причиною міозиту (відео) Запалення м’язів: різкий гострий біль може бути причиною міозиту (відео)
Різкий гострий біль у визначеному місці може вказувати на міозит, тобто запалення одного або декількох груп м’язів.
Для чого організму людини потрібні вітаміни групи В: їхні властивості та користь (відео) Для чого організму людини потрібні вітаміни групи В: їхні властивості та користь (відео)
Вітаміни групи В допомагають долати стрес, усувають втому та покращують зовнішній вигляд. Зокрема вітамін В6 бере участь у виробленні гормонів, а його дефіцит збільшує ймовірність депресії.
Яйця: користь та шкода | Розповідає лікар Яйця: користь та шкода | Розповідає лікар
Яйця містять в собі усі вітаміни, окрім вітаміну С. Проте, якщо вживати їх забагато є ризики підвищення холестерину. Окрім того, через термічно необроблене та непомите яйце можна заразитись сальмонельозом
Loading...
Load next