Львівські політологи про народний референдум

Львівські політологи про народний референдум
«Бути чи не бути?». Тепер відповідь на це запитання лягає на плечі народу. Таке обіцяне народовладдя тепер впроваджуватимуть в Україні.

«Бути чи не бути?». Тепер відповідь на це запитання лягає на плечі народу. Таке обіцяне народовладдя тепер впроваджуватимуть в Україні.

Зазначимо, згідно з законопроєктом, ініціювати референдум може президент, якщо питання стосуються змін до конституції чи ВР. А якщо змін території України або ж за наявності 3 млн, його може вимагати народ. Виноситися може лише 1 питання 1 раз на рік. На конституційність його перевірятиме КСУ.

Одні переконували у необхідності такого закону, інші вбачали у ньому чимало ризиків. Фахівці кажуть, саме узаконення процесу референдуму немає нічого поганого, але є певні побоювання.

"Інститут референдуму є дієвим елементом демократії тільки у тих умовах, коли населення країни є політично підкутими, свідомими та можуть приймати дійсно конструктивні рішення стосовно країни", - розповів у коментарі ПравдаТУТ Львів політолог Микола Бучин.

В історії є випадки як і хороших, так і поганих референдумів. За словами юристки Марії Романюк, важливо, щоб цей інструмент народовладдя не перетворився в інструмент узурпації влади.

"Також є ризик, щоб Верховна Рада завуальовано не переклала відповідальність за прийняття важливих рішень на громадян", - додає фахівець.

Цілі та наміри, які насправді несе в собі узаконення референдуму, будуть відомими згодом, пояснює фахівець.

За законопроєкт у другому читанні проголосували 255 народних обранців, серед яких майже уся фракція «Слуги народу», «Довіра» та 9 позафракційних депутатів. Решта політсил або утрималися, або проголосували проти.

https://www.youtube.com/watch?v=SivktEop6RE

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Читайте також
Німеччина підтримала ембарго на російську нафту - ЗМІ Німеччина підтримала ембарго на російську нафту - ЗМІ
В ході нещодавніх попередніх переговорів щодо введення шостого пакета санкцій проти Росії Німеччина ясно висловилася за введення ембарго.
Зустріч США та РФ не матиме сенсу без участі Євросоюзу, — Боррель Зустріч США та РФ не матиме сенсу без участі Євросоюзу, — Боррель
Дипломат підтвердив рішучість щодо участі ЄС у переговорах на тлі кризи біля кордонів України та Росії.
Loading...
Load next