У Либохорі на Турківщині запрацювала сімейна амбулаторія первинної допомоги
Медзаклад на Львівщині будували близько 2 років. Загалом на зведення та облаштування цього приміщення витратили понад 10 мільйонів гривень. Відтепер за меддопомогою місцевим жителям непотрібно їхати до сусіднього міста.
"Це прості елементарні послуги: загальний аналіз крові, сечі, цукор крові, холестерин можна буде визначити, зробити електрокардіограму. Ну і консультація сімейним лікарем. Сподіваємося, що тут будуть ще надаватися послуги з телемедицини", - зазначає головний лікар Турківського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Микола Яцкуляк.
Там вже є працюючі автівки для виїзду сімейного лікаря за місцем проживання пацієнта, які обладнанні усіма необхідними засобами для надання першої допомоги. Однак, як зазначив кандидат у депутати від партії «Сила і Честь» Ігор Комарницький, що окрім амбулаторії місцеві мешканці потребують додаткових медичних послуг.
"Тут, крім кабінету сімейного лікаря, необхідно зробити кабінет стоматолога. Оскільки до районного центра не близько. І обов’язково потрібна аптека, бо в окрузі 40 км її немає", - зауважив кандидат у депутати Львівської облради від партії «Сила і Честь» Ігор Комарницький.
І якщо питання з медичним забезпечення у Либохорі майже вирішено, то залишається ще освітня галузь. Зокрема ось цю школу не можуть збудувати вже понад 30 років, розповідають місцеві. Будівлю то починали зводити, то знову зносили. Але 4 роки тому розробили новий проєкт, за яким вже спорудили 3 поверхи освітньої установи. По закінченню вона зможе вмістити майже 500 учнів.
"Вона будується вже 4 роки. Зробленого дуже мало, тому що немає грошей. Не знаю чому держава залишила таке село бідним. В нас дітей дуже багато. Для порівняння, минулого року 39 дітей пішли в перший клас", - каже голова Либохорської сільради Василь Комарницький.
Школа унікальна ще й тим, що в одній тут буде ще й дитячий садок. Однак, якщо до зими будівлю не законсервують, то усі роботи будуть марними через негоду. Однак у львівській облдержадміністрації переконують, що будівництво виконують за планом.
"Плануємо цього року добудувати 3 поверх і накрити панельними перекриттями. І, думаю, наступний рік можна почати з покрівлі даху. Ну а далі, я думаю, там ще роботи мінімум на 2 роки", - додав Юрій Бучко, заступник голови Львівської облдержадміністрації.
Якщо брати Турківський район загалом, то він зараз активно розвивається, розповідає голова районної ради. Зокрема передбачено й будівництво нових доріг та залучення додаткових коштів на розвиток Турківщини.
"До багатьох об’єктів долучився Ігор Комарницький. Це виготовлення проєктно-кошторисної документації по дорозі Бореня-Мохнате; Бореня – Бобрка; до кордону, де зараз приступили до капітального ремонту", - заявив голова Турківської райради Володимир Лозюк.
Окрім доріг посадовець допоміг й привести до ладу ліцей народних промислів та ремесел у селі Бориня. Директорка розповідає, що їй вдалося за 3 роки свого керування замінити у навчальному закладі вікна, закупити обладнання у майстерні з виготовлення дерев’яних виробів. Та досягти того, що з виготовленої продукції вони можуть отримувати на ліцей додаткові кошти з обласного управління освіти.
Ігор Комарницький також додав, що зараз розробляється проєктно-кошторисна документація на будівництво доріг Вернхнє Висоцьке – Либохора й Нижнє Висоцьке- Багнувате.
"Розробка інвестиційних проєктів і їх презентація на різних круглих столах відбувається не тільки в межах області, а й України. З метою збільшення надходжень до районного бюджету. Роботи дуже багато, щоб нам дав Богу силу їх вирішити, а бажання є", - додав він.
Щоб обрати гідного кандидата, який представлятиме ваші інтереси на політичній арені залишилося не так багато часу. Нагадаємо, місцеві вибори відбудуться 25 жовтня.
Слідкуй за нами на Facebook, Telegram, Youtube і знай Правду.