У Львові перед пам’ятником Франка львів’яни та іноземці читали вірші митця

Під небом Франка: на площі перед пам’ятником Каменяреві зібралося чимало людей. Організатори акції запрошували на імпровізовану сцену різноманітних виконавців. Серед них і діти, і знавці життя Івана Франка, а також й іноземні гості. Зокрема на сцені вірш «Твої очі» прочитала студентка, яка приїхала до нас із Китаю, і своєю рідною мовою доповнила лірику східною манерою виконання.
"Дуже гарна тема цього вірша. Мені сподобалося читати його перед публікою. У нас в Китаї теж є подібні твори до тих, що в Україні", - розповіла студентка Чан Йє.
Зокрема експерти з творчості та життя Івана Франка наголошують, що думки поета, які він переніс на листи паперу користуються великою популярністю у всьому світі. А для України він є символічною постаттю народної ідентичності.
"Я переконаний, що в Україні зросла здорова генерація, яка прагне змін, і для якої Франко - це не просто класик з запилюженої шкільної хрестоматії. Це символ змін на краще, майбутньої європейської України, що є рівною серед рівних, сильною серед сильних. І для мене це аж ніяк, не той хто плакав над нашим минулим, а саме той хто творив наше майбутнє", - пояснив директор «Дому Франка» Богдан Тихолоз.
Зокрема організувала такий творчий захід з нагоди дня Народження каменяра партія «Громадянська позиція».
Голова Координаційної Ради партії Володимир Гірняк зазначив: "Мої друзі запропонували організувати таку акцію, щоб вірші та пісні Франка виконували різні люди різного віку. Ви бачили, що китаянка читала своєю рідною мовою, хтось інший грузинською. Насправді це дуже позитивний захід. Ми повинні популяризувати цю творчість і бути горді з того, що Іван Франко був українцем".
Також франкознавці наголошують, що Іван Якович своєю творчістю об'єднує людей незалежно від політичної орієнтації, віку чи статі. І своїми словами й досі надихає людей сміливо рухатися вперед і таким чином робити Україну кращою.
Слідкуй за нами на Facebook, Telegram, Youtube і знай Правду.




