Летальний випадок на будові у Львові: чоловік впав з 4 поверху та загинув

З початку року у Львові трапився один трагічний випадок на будівництві, минулого ж року зафіксували 8 нещасних випадків, 7 з яких – летальні.
Зачинені ворота та ніякої активності – днями на цій будові сталась трагедія: працівник впав з четвертого поверху і загинув, нині про подальше ведення будівництва тут нічого не нагадує.
Начальник відділу нагляду в будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку ГУ Держпраці Львівщини Іван Мечержак зазначив: "Найчастіше трапляються нещасні випадки – це ризики, які пов’язані з виконанням робіт на висоті, навіть знаходячись на сходовій клітці чи переходячи кладку, ми відчуваємо, що в нас вже не та координація".
Не менш небезпечними є виконання земляних робіт, коли риють котловани, прокладають фундамент та інженерні мережі.
"Тому вихід один – якісно огородити та закріпити ті стінки того котловану. Передбачаються схеми кріплення проєктною документацією і тільки після того виконувати ті роботи", - додав Іван Мечержак.
Окрім проектної документації, на кожній будові повинен бути відповідальний за охорону праці. Таку комісію повинен створити роботодавець, а усіх своїх підлеглих не лише забезпечити захисним обладнанням, а й перевірити, чи має особа, яка працює на будівництві, страховку. Ба більше, перш ніж приступити до робіт, для працівників зобов’язані провести інструктаж.
Разом із тим, юристка Лілія Баюш пояснила: "Якщо не дотримуватися інструктажу на кожному етапі будівництва, то особи нестимуть відповідальність. Підприємство зобов’язане надати весь інвентар і так само власним коштом провести навчання всіх своїх робітників".
Якщо летальний випадок таки трапився, то родина загиблого може розраховувати на допомогу від соціального фонду.
"У 2018 році верховний суд затвердив таку позицію, що, зокрема, родичі постраждалого або загиблого працівника отримують компенсацію, мають право на моральну шкоду", - ствердила юристка.
Подібні випадки часто стають передумовою до затяжних судів, адже на те, щоб довести, з чиєї провини постраждав робітник, можуть піти роки. А якщо особа була ще й неофіційно працевлаштованою, то довести щось Феміді буде в рази важче. Відтак, легальні трудові стосунки є фінансовою гарантією - наголошують у службі праці.
Також начальниця управління з питань праці ГУ Держпраці Львівщини Оксана Єзерська розповідає: "Робітник, який офіційно працює, в першу чергу, захищений від незаконного звільнення, він має офіційні трудовий і страховий стаж, право на допомогу по тимчасовому безробіттю, якщо захворіє".
До будь-яких будівельних робіт повинні допускати осіб не лише фізично загартованих, а й тих, хто має відповідні навички, а ще краще – здобув профільну освіту. В училищі комп’ютерних технологій та будівництва розповідають: їхні студенти затребувані на ринку праці. Адже окрім теорії, проходять практику на будівництві та поглиблено вивчають охорону праці.
В.о. директора львівського ВПУ комп’ютерних технологій та будівництва Марія Поліщук розповідає: "Зараз нічого не стоїть на місці. Оскільки комп’ютерна і будівельна техніка пішли вперед. І обов’язково варто знати правила поводження з технікою, тому добре, щоб цю цього навчали у спеціалізованому навчальному закладі".
Додамо, що з початку року у Львові трапився один трагічний випадок на будівництві, минулого ж року зафіксували 8 нещасних випадків, 7 з яких – летальні.
https://www.youtube.com/watch?v=mtGJv_X54QMСлідкуй за нами на Facebook, Telegram, Youtube і знай Правду.





