Мапи з пікнік локаціями на Львівщині
Неподалік траси розташована одна локацій для пікніків або ж для перекусу та відпочинку керманичів. Кілька альтанок та лавочок, а ще обов’язково встановлені смітники. Усе для того, щоб українські ліси та узбіччя були чистими.
І таких майданчиків на мапі Пікнік локацій Львівщини понад сотню. 19 із них для туристів підготували лісники.
«Майданчики є найкраще облаштовані для відпочинку населення. Є стоянка для автомобілів, альтанки, спеціальне місце для розведення вогнища та смітники. Тобто все для зручності, навіть дитячі ігрові майданчики. Вони розташовані вздовж доріг загальнодержавного значення», - розповідає головна спеціалістка відділу лісового господарства ЛОУ лісового та мисливського господарства Христина Шаваринська.
Усі локації є у вільному доступі в Інтернеті. Для цього просто у пошуковій системі вводите «Пікнік локації Львівщини». Та дізнаєтеся детальну інформацію про цю місцину.
Інтерактивна мапа локацій Львівщини функціонує іще з 2016-го. Проте, за ці роки майданчиків стало значно більше, зазначають в обласному департаменті туризму. На сьогодні 24-и розташовані поблизу водойм, а ще близько десяти - для риболовлі.
Наталія Табака, начальниця управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації каже: «Спільно з лісовими господарствами було розроблено такі локації. Вони щороку моніторяться, десь підремонтовуються, бо є певні моменти природних стихій, що руйнують. І власне вони тримають опіку над цими локаціями».
Мапу розробляли для полегшення життя туристів та жителів області у пошуку комфортного, а головне призначеного для пікніку майданчика, наголошує посадовиця.
«Загалом усі вони придатні для відпочинку і під час карантину, коли сьогодні ми не маємо обмежень щодо відвідування природних територій. Деякі локації обладнані мангалами для розведення вогнища. Там де немає таких локацій, закликаємо наших гостей бути дружними до природи», - додає Наталія Табака.
З'являються нові локації для пікніків на місцях, де найчастіше помічають відпочивальників, каже жінка. А любителів такого відпочинку - чимало. Хоча й фахівці радять не захоплюватися. Адже такий улюблений шашлик може спричинити проблеми з травленням та погіршити самопочуття.
Дієтологиня Мирослава Дурда пояснює: «Від того, яке ви взяли м’ясо залежить наскільки корисним чи навпаки не корисним є ваш шашлик. Тобто, якщо ви берете жирне м’ясо свинини, воно є не корисним для підшлункової залози, тому що воно жирне і навантажує шлунок. Його не можна їсти надмірно багато».
Краще надати перевагу кролятині, або ж курятині. Якщо все ж обрали свинину, то слід уміло її замаринувати, адже й у ній є потрібні нашому організму речовини, додає фахівець.
Мирослава Дурда пояснює: «Для того, щоб шашлик був корисний можемо взяти кислі маринади. Це є лимонний чи гранатовий сік, можна розбавити з мінеральною водою, або ж додати цибулі».
Процес приготування не повинен перевищувати сорока хвилин, каже дієтологиня. Та радить відмовитися від сильних спиртних напоїв і не зловживати стравами з мангала. А при запіканні не доводити до чорної, пропаленої скоринки. І це стосується не лише шашликів, а й овочів чи будь-чого іншого.
Авторка: Марічка Драбич
Слідкуй за нами на Facebook, Telegram, Youtube і знай Правду.