Росія відпрацьовує сценарій нападу на Фінляндію та країни східного флангу НАТО, - Iltalehti Journal

Росія відпрацьовує сценарій нападу на Фінляндію та країни східного флангу НАТО, - Iltalehti Journal
Росія готує сценарії нападу на Фінляндію та країни Балтії, прагнучи відновити свої "історичні території" та створити буферну зону

Росія готується до можливого нападу на Фінляндію та інші держави, розташовані на східному фланзі НАТО.

Про це повідомляє видання Iltalehti Journal.

За інформацією джерел, Москва може прагнути відновити території, які відповідали кордонам Туркуського договору 1743 року. У разі вторгнення російські війська, ймовірно, націляться на річку Кюмійокі, а далі на північ – на Пуумалансалмі.

Також Росія хоче створити буферну зону для посилення своєї стратегічної глибини.

Мислення Росії щодо безпеки відображає прагнення до стратегічної глибини і бажання створити цілісну буферну зону в Європі від Арктики до Балтійського моря і від Чорного моря до Середземного. Згідно з оцінкою загроз НАТО, російські ракетні атаки також будуть спрямовані на Гельсінкі. Основний напрямок російського наступу буде в країнах Балтії, - повідомляє видання.

19 грудня російський президент Володимир Путін заявив, що Росія має ресурси для "повернення своїх історичних територій". У минулому Путін називав своїм ідеалом Російську імперію XVII століття, і, за словами експертів, такі заяви слід сприймати серйозно.

Iltalehti Journal підкреслює, що під загрозою можуть опинитися не лише країни Балтії – Естонія, Латвія та Литва, але й південно-східна частина Фінляндії.

Нагадаємо, Росія змінила тактику ракетних атак по Україні, - Міноборони Великої Британії

Юлія Педюк  - pravdatutnews.com

Читайте також
У НАТО ініціювали консультації через загрозу безпеки союзникам У НАТО ініціювали консультації через загрозу безпеки союзникам
Відомо також, що Литва та Естонія запровадили у себе в країнах надзвичайний стан.
НАТО: будь-яка російська агресія проти України матиме наслідки НАТО: будь-яка російська агресія проти України матиме наслідки
Для запобігання від найгіршого сценарію дій, раніше голова МЗС Дмитро Кулеба запропонував країнам НАТО "комплексний пакет стримування".
Loading...
Load next