На орбіту запустили перший у світі дерев’яний супутник LignoSat для тестування космічних технологій

На орбіту запустили перший у світі дерев’яний супутник LignoSat для тестування космічних технологій
Місія має на меті перевірити, як матеріал витримуватиме умови космосу для заміни металів у майбутніх супутниках.

На орбіті Землі розпочав роботу перший у світі дерев'яний супутник LignoSat, який було виведено у космос у грудні минулого року з Міжнародної космічної станції. Головна мета цієї місії — за 6 місяців перевірити, як деревина витримуватиме жорсткі умови космосу, щоб у майбутньому замінити металеві матеріали в конструкції супутників.

Про це повідомляє NASA.

Спеціальні датчики на борту апарата контролюватимуть деформації деревини, її стійкість до радіації, а також вплив магнітного поля Землі на електроніку супутника.

Що робить дерев'яний супутник унікальним

LignoSat має форму куба зі сторонами 10 сантиметрів. Його виготовлено з деревини магнолії, без використання клею чи цвяхів. Попередні дослідження на МКС показали, що магнолія має високу стійкість до умов космосу, включаючи корозію, екстремальні температури й сонячне випромінювання. Крім того, цей матеріал ефективно захищає внутрішню електроніку від негативних впливів.

Деревина має кілька суттєвих переваг порівняно з традиційними металами, які використовуються в супутниках.

По-перше, вона краще протистоїть корозії, що подовжує термін експлуатації апаратів.

По-друге, це екологічно чистий матеріал: якщо супутник згорає в атмосфері, він не утворює токсичних відходів, що часто трапляється із металевими залишками. Така властивість сприяє зменшенню забруднення як орбіти, так і Землі уламками відпрацьованих супутників.

Окрім того, деревина легка й доступна, що робить її перспективним матеріалом для створення конструкцій у межах майбутніх місій на Місяць і Марс.

У разі успішної місії LignoSat, цей експеримент стане важливим кроком у розвитку екологічних і довговічних технологій для космосу

Нагадаємо, У січні та лютому 2025 року відбудеться парад планет

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Loading...
Load next