Скільки робочих місць може замінити штучний інтелект у майбутньому - дослідження
![Скільки робочих місць може замінити штучний інтелект у майбутньому - дослідження](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/news/2025/02/07/630_360_1690199761-516.jpg)
У Великій Британії провели дослідження, яке показало, що до 70% робочих завдань, що виконуються на комп’ютерах, можуть бути суттєво змінені або повністю автоматизовані за допомогою штучного інтелекту (ШІ).
Про це повідомляє The Independent.
За даними Інституту досліджень публічної політики (IPPR) у Лондоні, штучний інтелект може мати «сейсмічний вплив» на економіку та суспільство. Найбільш вразливими до змін є професії, пов’язані з управлінням проєктами, маркетингом та адміністративною підтримкою, оскільки ці сфери найбільше залежать від комп’ютерних технологій.
Експерти закликають уряд активніше реагувати на цей виклик, оскільки нинішня політика Великої Британії зосереджена переважно на розвитку та безпеці ШІ, а не на його потенційних наслідках для ринку праці.
Аналіз 22 000 типових завдань, які виконують працівники, показав, що до 70% із них можуть бути кардинально змінені або замінені штучним інтелектом. Найбільше ШІ вплине на організаційні, стратегічні та аналітичні завдання. Проте технологічні лідери наголошують, що мета ШІ – не замінити працівників, а допомогти їм виконувати роботу ефективніше.
Минулого року IPPR попереджав, що у разі негативного сценарію Великій Британії загрожує втрата до восьми мільйонів робочих місць через автоматизацію та розвиток ШІ.
ШІ Керівник відділу штучного інтелекту в IPPR Карстен Юнг підкреслив, що розвиток ШІ відбувається неймовірно швидкими темпами і суттєво відрізняється від попередніх технологічних змін.
Це вимагає демократичних дебатів і ретельного вивчення того, як розгортається ШІ. Громадськість повинна брати участь у визначенні чітких місій і меж. Обіцянка ШІ вирішити деякі з найбільших проблем людства є спокусливою - ми всі зацікавлені в тому, щоб керувати цим процесом і досягти його, – зазначив Юнг.
За його словами, політика має встигати за технологічним прогресом, і для цього потрібні демократичні обговорення та чітке визначення меж використання ШІ.
Громадськість повинна брати участь у визначенні чітких місій і меж. Обіцянка ШІ вирішити деякі з найбільших проблем людства є спокусливою - ми всі зацікавлені в тому, щоб керувати цим процесом і досягти його, – підсумував експерт.
Нагадаємо, Ніколас Кейдж виступив проти штучного інтелекту в акторській діяльності
Юлія Педюк - pravdatutnews.com
![Штучний інтелект: як давні технології стали рушійною силою світових змін](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2025/10/17/compressed_img-u4cnn6qse3r74ngfx53cmgi4.png)
![Штучний інтелект оцінює ризик ядерного нападу на Україну: факти та прогнози](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2024/11/25/photo_2024-11-25_15-34-48_0.jpg)
![Ізраїль наніс чисельних ударів по Сирії, включно зі столицею Дамаском](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2024/12/10/ap18104517414316-1-640x400.jpg)