Частота самогубств у світі знизилася на 40%: в Україні прогрес значно повільніший

Частота самогубств у світі знизилася на 40%: в Україні прогрес значно повільніший
З 1990 по 2021 рік рівень самогубств у світі зменшився на 40% — із майже 15 до 9 випадків на 100 тисяч людей

З 1990 по 2021 рік рівень самогубств у світі зменшився на 40% — із майже 15 до 9 випадків на 100 тисяч людей. Однак в Україні цей показник скоротився лише на 2%, і, як і в інших країнах Східної Європи, залишався одним із найвищих у світі.

Про це повідомляється в дослідженні, опублікованому в журналі The Lancet Public Health.

Найвищий рівень самогубств зафіксували у країнах Східної Європи (Україна, країни Балтії, Молдова, білорусь та росія) — 19 випадків на 100 тисяч населення, а також у регіоні Африки на південь від Сахари (14-16 випадків).

Водночас у Східній Азії рівень самогубств знизився найбільше — на понад 65%, а в Західній та Центральній Європі – на 40%.

Середній вік самогубців зріс: якщо раніше він становив 42-43 роки, то зараз досяг 47 років. Це свідчить про зменшення частоти суїцидів серед молоді.

Самогубства серед чоловіків зменшилися на третину, тоді як серед жінок — на половину. Водночас жінки частіше вчиняли спроби суїциду, після яких потребували медичної допомоги. Дослідники пояснюють це тим, що жінки більш схильні звертатися за психологічною підтримкою.

Щодо методів суїциду, серед чоловіків частіше використовувалася вогнепальна зброя, особливо у таких країнах, як США, Уругвай і Венесуела.

Попри очікування, пандемія COVID-19 не спричинила сплеску самогубств – між 2019 і 2021 роками показники залишалися стабільними.

Автори дослідження сподіваються, що отримані результати допоможуть розробити ефективніші заходи для запобігання самогубствам у різних країнах. Вони наголошують, що, хоча вогнепальна зброя є одним із найбільш летальних способів суїциду, у більшості країн доцільніше зосередитися на покращенні ментального здоров’я та доступності психотерапії.

Нагадаємо, Штучний інтелект зчитав ДНК у 3200 разів швидше за традиційні методи

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
Україна опинилася серед країн, найменш готових до проблем старіння населення Україна опинилася серед країн, найменш готових до проблем старіння населення
Україна зайняла 79-те місце зі 143 у рейтингу готовності до старіння населення. Найкращі результати продемонструвала Швейцарія, а найгірші — Руанда
Половина жителів Івано-Франківщини вимагає перевиборів у 87-у окрузі Половина жителів Івано-Франківщини вимагає перевиборів у 87-у окрузі
Соціологічна група "Рейтинг" провела опитування серед мешканців Івано-Франківської області й виявилось, що майже половина з них хочуть аби на їхньому окрузі провели перевибори.
Львів зайняв друге місце у рейтингу найкращих міст України для життя Львів зайняв друге місце у рейтингу найкращих міст України для життя
Журналісти вебсайту DOU провели власне дослідження, зокрема зібрали та об’єднали дані з різних джерел, так і опитали ІТ-спеціалістів щодо комфортного життя у містах України.
Loading...
Load next