NASA вперше достроково поверне екіпаж з МКС через проблеми зі здоров’ям астронавта

NASA вперше достроково поверне екіпаж з МКС через проблеми зі здоров’ям астронавта
NASA ухвалила безпрецедентне рішення — вперше в історії агентство достроково поверне екіпаж астронавтів із Міжнародної космічної станції через проблеми зі здоров’ям одного з членів команди

Фото: Unsplash

Про це повідомляє Associated Press.

Раніше всі медичні ускладнення, з якими стикалися астронавти на орбіті — зокрема біль у вухах чи зубах — лікували безпосередньо на борту МКС. Цього разу ситуація змусила NASA змінити плани місії. В агентстві не розкривають, хто саме з астронавтів занедужав і який характер має проблема, однак наголошують: загрози життю немає.

Через стан здоров’я одного з членів екіпажу NASA також скасувала запланований вихід у відкритий космос, під час якого астронавти мали готувати станцію до встановлення нових сонячних панелей.

Екіпаж із чотирьох астронавтів прибув на МКС у серпні 2025 року для місії тривалістю щонайменше шість місяців. До його складу входили американці Зена Кардман і Майкл Фінк, японський астронавт Кімія Юї та росіянин Олег Платонов. Тепер NASA оголосила, що протягом найближчих днів команда повернеться на Землю на кораблі SpaceX — тому самому, на якому вони прилетіли на орбіту.

Після їхнього відльоту на МКС залишаться троє астронавтів — двоє росіян і один американець, які прибули на станцію наприкінці минулого року та мають перебувати там до літа.

До слова, нове дослідження здивувало вчених NASA: активність Сонця несподівано зросла з 2008 року, хоча дослідники очікували, що вона залишатиметься на низькому рівні. Замість прогнозованого затишшя, наша зірка почала нарощувати потужність

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
Американсько-російський екіпаж розпочав місію на Міжнародній космічній станції Американсько-російський екіпаж розпочав місію на Міжнародній космічній станції
Команда із трьох осіб вирушила на російському космічному кораблі
NASA вперше достроково евакуювало астронавта з космосу через проблеми зі здоров’ям NASA вперше достроково евакуювало астронавта з космосу через проблеми зі здоров’ям
Астронавт NASA, у якого виникли серйозні проблеми зі здоров’ям, повернувся на Землю разом із трьома членами екіпажу більш ніж на місяць раніше запланованого терміну
Астронавти повернулися на Землю після дев’яти місяців вимушеного перебування в космосі Астронавти повернулися на Землю після дев’яти місяців вимушеного перебування в космосі
Астронавти, які вирушили на 10 днів у космос, були змушені залишитися там на 9 місяців через несправність космічного корабля
Loading...
Load next