Ангел, схожий на Мелоні»: в Італії розслідують реставрацію в римській церкві

Ангел, схожий на Мелоні»: в Італії розслідують реставрацію в римській церкві
Міністерство культури та Римська єпархія перевіряють відновлення фрески, яку запідозрили у політичній символіці

Фото: Vincenzo Livieri/Reuters

Міністр культури Італії та Римська єпархія розпочали розслідування після заяв про те, що один з ангелів у римській базиліці Святого Лаврентія в Лучині був відновлений із зовнішньою схожістю на прем’єр-міністерку Джорджію Мелоні.

Про це пише The Guardian.

На це першою звернула увагу газета La Repubblica, написавши, що після реставрації замість «типового херувима» з’явилося «разюче сучасне обличчя», яке нагадує «найвпливовішу жінку країни». Публікація викликала широкий резонанс і хвилю обговорень у соцмережах.

Міністерство культури повідомило, що направило фахівців для огляду фігури, аби «встановити характер виконаних робіт» і вирішити, чи були порушені норми охорони спадщини. Сама Джорджія Мелоні відреагувала іронічно, опублікувавши в Instagram фото ангела з підписом: «Ні, я точно не схожа на ангела» та емодзі, яке сміється.

Настоятель базиліки Даніеле Мікелетті визнав певну зовнішню схожість, але запевнив, що просив відновити каплицю «точно такою, якою вона була». За його словами, реставрація стала необхідною через пошкодження водою, а оригінальний розпис датується 2000 роком і не має статусу пам’ятки, що перебуває під охороною.

Опозиційні політики жорстко розкритикували ситуацію. Представниця Демократичної партії Ірен Манзі назвала результат «неприйнятним», а в «Руху п’яти зірок» застерегли від використання мистецтва як інструменту пропаганди.

Римська єпархія заявила, що її генеральний вікарій Бальдассаре Рейна висловив «розчарування» і розпорядився негайно з’ясувати відповідальних. У заяві наголошується, що сакральне мистецтво не може використовуватися для зловживань чи експлуатації.

Автор реставрації, 80-річний ремісник Бруно Валентинетті, заперечив будь-який умисел. Він заявив, що лише відновлював первісний контур і кольори після зняття пошкоджених шарів фарби.

Це не Мелоні. Я відновив обличчя до того стану, у якому вони були 25 років тому, — сказав він, додавши, що працював із дозволу священика.

Водночас Валентинетті визнав, що скандал мав і позитивний ефект:

За останні роки ми ніколи не бачили стільки людей у цій церкві.

До слова, після майже місяця боротьби за життя в лікарні помер 18-річний швейцарець, який постраждав під час новорічної трагедії у барі Le Constellation.

Юрій Маркевич - pravdatutnews.com

Читайте також
Ексрадник Трампа обговорював у "файлах Епштейна" план "повалення" Папи Римського Франциска Ексрадник Трампа обговорював у "файлах Епштейна" план "повалення" Папи Римського Франциска
У листуванні 2019 року йшлося про стратегії дискредитації понтифіка та можливе використання скандальної книги про Ватикан
У Римі зафарбували обличчя янгола на фресці через схожість із Джорджою Мелоні У Римі зафарбували обличчя янгола на фресці через схожість із Джорджою Мелоні
Скандал у базиліці Святого Лаврентія-ін-Лучина змусив настоятеля храму втрутитися після реакції Ватикану та суспільного резонансу
У США 75 священників підозрюють у сексуальному насильстві щодо дітей У США 75 священників підозрюють у сексуальному насильстві щодо дітей
Розслідування встановило, що з 1950 року вони зґвалтували понад 300 дітей
Loading...
Load next