У Гідрометцентрі пояснили, чи слід очікувати «+40 усе літо»

Ілюстрація: Copilot для pravdatutnews.com
Глобальні кліматичні процеси, зокрема ймовірна фаза Ель-Ніньйо, можуть впливати на погоду, але прогнозувати стабільні 40 градусів — перебільшення.
🌤 Що кажуть українські синоптики
Наталія Птуха (Укргідрометцентр): «+40 усе літо» — це спекуляція. Такі температури можливі лише локально й короткочасно. Про це вона розповіла в інтерв’ю "Укрінформу".
Відповідаючи на запитання, на що очікувати від літа 2026 року, вона зазначила, що прогнозувати наперед конкретні температури на сезон неможливо.
"Є загальні тенденції - зростання температури, частіші хвилі спеки. Але це не означає, що літо обов’язково буде екстремальним", - сказала експертка.
Вазіра Мартазінова, професорка Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України: літо буде з достатньою кількістю дощів, спека очікується лише в окремі дні.
Загальна тенденція: зростання температури та частіші хвилі спеки, але не стабільні рекорди.
🌍 Глобальний контекст
Ель-Ніньйо: ймовірність його розвитку — близько 40%. Це кліматичний сигнал, який може спричинити хвилі спеки та зливи, але не гарантує конкретних температур в Україні.
Всесвітня метеорологічна організація: 2015–2025 роки були найспекотнішими за всю історію спостережень. Очікується, що 2026–2029 роки залишатимуться рекордно теплими.
Війна в Україні: бойові дії ускладнюють спостереження й прогнозування, що робить довгострокові оцінки менш точними.
🏙 Адаптація міст
Синоптики наголошують: потрібно збільшувати зелені зони, зменшувати площі штучних покриттів, удосконалювати дренажні системи.
Саме міста найбільше страждають від хвиль спеки та злив.
📌 Висновок для українців
Стабільних +40° не буде — це перебільшення.
Літо 2026 року принесе теплі дні, хвилі спеки та дощі, але без тривалих аномальних температур.
Варто орієнтуватися на коротко- та середньострокові прогнози, а не на сенсаційні заяви.
Юрій Никорак, pravdatutnews.com





