Сотні львів’ян вийшли на «захист» солов’їної

Сотні львів’ян вийшли на «захист» солов’їної
Мовне питання знову на часі. Центр Львова замайорів жовто-блакитними прапорами та красномовними банерами.

Мовне питання знову на часі.

Центр Львова замайорів жовто-блакитними прапорами та красномовними банерами. Декілька сотень львів’ян вийшли на акцію протесту, адже обурені тим, що народний депутат Максим Бужанський вирішив внести зміни до двох законів, які стосуються навчання державною мовою. Таким чином, запланований перехід на україномовне навчання для російськомовних шкіл може і не відбутися з початку навчального року.

«Ми вирішили прийти, щоб захистити рідну мову, бо не знати, чи слуги народу знахабліють і чи не випустять по тихенькому той закон, краще підстрахуватися і не дати їм шансу провернути антиукраїнську політику», - учасник акції Олег Іваницький.

«Цей закон русифікаторський і він знищить всі наші здобутки за всю нашу незалежність, він перекреслить всі наші здвиги, які були за мову упродовж кількох століть. Львівщина оплот і ми мусимо цього триматися», - учасниця акції  Дзвінка Калинець-Мамчур.

«Ми тут для того, щоб заявити депутатам свою думку, що ми проти і закликати їх проголосувати їх проти цього законопроекту, щоб його зняли з розгляду», - Зоряна Куриляк, учасниця акції.

В останній момент Рада передумала розглядати скандальний законопроект «Слуги народу» і не внесли його у порядок денний. Питання русифікації української освіти настільки обурило львівських обласних депутатів, що ті вирішили своє засідання сесії провести на виїзді, під стінами Верховної Ради.

Голова фракції БПП у Львівській облраді Катерина Кеньо зазначила: «Коли ми це тільки почули, подумали, що краще під стіни Верховної Ради, ніж тут робити позачергову сесію і закликали також всі обласні ради України долучитися до акції. Сьогодні на 30 році незалежності ми знову мусимо стати на захист наших національних цінностей, бо, на жаль, влада не розуміє напевно».

До дійства долучилося чимало громадських організацій та політичних партій. Незважаючи на передвиборчі перегони, мовне питання їх об’єднало.

Голова «Союзу українок» Ореслава Хомик  наголосила: «Сьогодні святкуємо 30 – ліття декларації проголошення про суверенітет. Хто б міг подумати, що на 30 році ми будемо знову обстоювати державність своєї мови, в страшному сні не могли навіть цього подумати. Мова – основа нації і як розпізнати спільноту, якої вона національності, звісно через мову, тому я просто не розумію цього питання».

Координаторка Громадського руху «Варта» Наталія Шелестак додала: «Це одне з основних питань, яке не може не турбувати  і я вважаю, що навіть розгляд такого законопроекту – це ганьба і ми не можемо дозволити, щоб оці «слуги народу» служили не Україні і я вважаю, що без мови нації бути не може».
Учасники акції протесту зазначають: якщо законопроект все-таки внесуть на розгляд, мітингуватимуть знову.

https://www.youtube.com/watch?v=hashddXiYJo

Авторка: Валерія Паненко

Читайте також
Комітет ООН схвалив оновлену резолюцію про Крим Комітет ООН схвалив оновлену резолюцію про Крим
Третій комітет ООН схвалив проєкт оновленої резолюції Генасамблеї ООН про ситуацію в окупованому Криму.
"Слуги" та опозиція: хто з українських депутатів виїхав за кордон (відео) "Слуги" та опозиція: хто з українських депутатів виїхав за кордон (відео)
За межами України наразі перебуває 23 нардепи.
Двоє "слуг" вирішили провести час у барі готелю, поки Зеленський говорив про реформи (відео) Двоє "слуг" вирішили провести час у барі готелю, поки Зеленський говорив про реформи (відео)
Спілкуватися з журналісткою депутатки Маргарита Шол та Тетяна Грищенко відмовилися та втекли з бару.
Loading...
Load next