Рейтинги Зеленського стрімко падають (відео)

Рейтинги Зеленського стрімко падають (відео)
За результатами дослідження Центру Разумкова, якби вибори президента України відбулися наступної неділі, то лише 18,7% громадян віддали б свій голос за чинного гаранта.

Тривалий час рейтинг Зеленського був стабільним. Але за останні місяці бачимо, що довіра до глави держави різко падає. За результатами дослідження Центру Разумкова, які опублікували 1 листопада, якби вибори президента України відбулися наступної неділі, то лише 18,7% громадян віддали б свій голос за Володимира Зеленського, 12,7% - за Порошенка, трохи більше ніж 6% проголосували б за Бойка.

І на таке стрімке падіння рейтингу глави держави впливає чимало чинників. Зокрема політологи відзначають, що одним із вагомих з провалів є невиконання передвиборчих обіцянок. Особливо що стосується високих зарплат, низьких цін на газ тощо.

Є відомий жарт, чи не жарт Отто Бісмарка, який казав, що ніколи люди не брешуть через те, що на війні, рибалці й під час виборів. Відповідно тут український виборець чи то надто довірливий, чи то чому, надзвичайно спокушається на гарні обіцянки, - стверджує доктор політичних наук Ігор Вдовичин.

Неефективна боротьба з поширенням коронавірусу, запровадження жорстких обмежень та надмірний тиск на населення з питанням вакцинації. Це теж неабияк провокує потенційного виборця переглянути свої політичні вподобання не на користь чинної влади. Звичайно, що рейтинги президента і провладної партії падають і через скандали та нестабільну економічну ситуацію.

Фото: Володимир Зеленський 

Безумовно це скандали, це офшорний скандал, різні заяви депутатів, знаємо, зашкварні заяви, цьому є причина. Так само це очікування від погіршення ситуації в економіці та енергетиці. Звичайно, це тарифи, це податкова політика і так далі. Люди також очікують, що буде поглиблення кризи й на цих очікуваннях теж відбувається зниження рейтингу, - розповів політолог Олексій Роговик. 

Щодо політичного чинника, то на падіння рейтингу Володимира Зеленського вплинула поява фігури Дмитра Разумкова як окремого політичного гравця.

Очевидно, що з появою у списках тих, за кого потенційно можуть голосувати, нової фігури, воно так само буде перерозподіляти певною мірою голоси. І, мені здається, що, власне, левова частка голосів, які отримав вже ексспікер парламенту - це саме голоси електорату партії «Слуга народу», - прокоментував політолог Микола Бучин.  

Звідкись голоси пропадають, то десь вони повинні з’явитися. Власне зараз і відбувається відхід електорату Зеленського і його перерозподіл між іншими учасниками політики. І тут на арену вривається Порошенко. Тож, якби вибори відбувалися наступного тижня і в другому турі зустрілися б Зеленський і Порошенко, то відрив між ними був би доволі невеликим. За Зеленського проголосували б 55,5% виборців, за Порошенка - 44,5%. 

Зазвичай у влади рейтинги падають, і владою бути дуже незручно. Опозиція завжди говорить те, що хочуть чути люди, а робити те, що треба, дуже складно і непопулярно. Тому очевидно, що завжди на користь опозиції бути зручно опозицією - на її рахунок перетікають відсотки, стверджує політолог Олексій Роговик.

Фото: Володимир Зеленський 

 

Ті невдачі, які десь виборці пов’язують з владою, вони автоматично будуть заставляти їх переосмислювати результат виборів, які вони зробили 2 роки тому, - доповнив Микола.

Разом з тим, чекати, що з’явиться у політиці нова вагома фігура – поки не варто. Адже цю нішу вже зайняв Дмитро Разумков. Такий фокус як у Зеленського на попередніх виборах, уже не пройде.

Він, власне, використав електоральне поле нового обличчя, сказав би, дискредитував, - додав Ігор.

Сподіватися, що найближчим часом політична картина в Україні зміниться докорінно, теж не варто, переконані політологи. Ми ж додамо, що Центр Разумкова проводив опитування з 23 по 27 жовтня. Участь у дослідженні взяло 1200 респондентів віком від 18 років. Похибка не перевищує 3%.

Відео: ПравдаТут Львів.

Ярина Самарик -  pravdatutnews.com

Читайте також
Чому закон про олігархів досі не підписаний: Сергій Магера Чому закон про олігархів досі не підписаний: Сергій Магера
Закон про олігархів покликаний монополізувати ЗМІ в руках президента.
У Зеленського відбулася серйозна розмова з Меркель У Зеленського відбулася серйозна розмова з Меркель
Володимир Зеленський та німецький канцлер говорили про ситуацію в Україні та Європі.
Гетманцев поставив ультиматум Разумкову Гетманцев поставив ультиматум Разумкову
Данило Гетманцев вимагає від Разумкова чіткої відповіді щодо свого політичного місця в "Слузі народу". З його слів, Разумков хоче сконцентрувати на собі політичне майбутнє.
Loading...
Load next