Австралія, Велика Британія та США використовуватимуть ШІ для виявлення китайських субмарин

Австралія, Велика Британія та США використовуватимуть ШІ для виявлення китайських субмарин

Країни - члени альянсу AUKUS (Австралія, США й Велика Британія) використовуватимуть штучний інтелект, морські дрони та космічні радари для пошуку китайських військових підводних човнів у Тихому океані.

Про це повідомляє The Guardian.

Міністр оборони Австралії Річард Марлз зустрівся в Каліфорнії зі своїми колегами зі Сполучених Штатів і Великої Британії - Ллойдом Остіном і Грантом Шаппсом, щоб оголосити про другий "стовп" угоди в межах оборонного союзу AUKUS.

Це сталося після того, як минулого місяця прем'єр-міністр Ентоні Албанезе звинуватив китайський військовий корабель у "небезпечній та непрофесійній" поведінці після того, як австралійські водолази були поранені сонорними імпульсами, які, як стверджується, були випромінені китайським військовим кораблем у міжнародних водах біля Японії.

Марлз заявив, що інцидент був "небезпечним і непрофесійним", і це питання було підняте безпосередньо з Китаєм.

У спільній заяві міністрів йдеться про те, що технології штучного інтелекту будуть використовуватись у системах, в тому числі на літаках P-8A Poseidon, для обробки інформації з сонобуїв, які виявляють і передають підводні дані, з метою поліпшення "можливостей протичовнової боротьби".

Алгоритми штучного інтелекту і машинне навчання також будуть використовуватися для "посилення захисту сил, точного наведення на ціль, а також розвідки, спостереження і рекогносцировки".

Наявні й майбутні підводні човни будуть використовуватися для запуску і підйому підводних апаратів з торпедних апаратів, а квантові технології застосовуватимуться для поліпшення позиціювання, навігації та визначення часу, щоб підвищити скритність і дати можливість військам діяти навіть якщо GPS вийде з ладу.

Партнери AUKUS також заявили, що вони зможуть виявляти нові загрози в космосі за допомогою безперервного радара для відстеження об'єктів у далекому космосі.

Вони заявили, що проведуть "серію інтегрованих тристоронніх експериментів і навчань, щоб протестувати та вдосконалити роботу морських систем без екіпажу". Вони також обмінюватимуться та оброблятимуть морські дані, покращуватимуть кібербезпеку і започаткують щорічний конкурс, присвячений технологіям радіоелектронної боротьби.

Нагадаємо, Зеленський: обміни полоненими з РФ тривають, часто прямо на полі бою

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
Росія та Китай об’єднуються для розвитку штучного інтелекту, щоб кинути виклик США Росія та Китай об’єднуються для розвитку штучного інтелекту, щоб кинути виклик США
Путін доручив уряду та Сбербанку поглибити партнерство, що може стати відповіддю на західні санкції
Лідери Китаю та ЄС планують візити до В’єтнаму на тлі загрози американських мит – Reuters Лідери Китаю та ЄС планують візити до В’єтнаму на тлі загрози американських мит – Reuters
Через загрозу нових американських мит Китай та Європейський Союз активізують контакти з В’єтнамом
Loading...
Load next