Єврокомісія розблокувала €10,2 млрд для Угорщини перед самітом ЄС

Єврокомісія розблокувала €10,2 млрд для Угорщини перед самітом ЄС

В Єврокомісії стверджують, що це рішення не пов’язане з погрозами Орбана накласти вето на рішення про фінансову й політичну підтримку України, яке розглядатиметься 14 грудня на саміті ЄС.

Про це повідомляє угорське видання Nepszava.

Єврокомісія визнала реалізацію судової реформи Угорщини, в результаті чого розблокувала 10,2 млрд євро, які були заморожені рік тому через занепокоєння щодо верховенства права в країні. Це частина коштів. Решта, близько 12 мільярдів, залишаються заблокованими, оскільки Угорщина ще не запровадила умови верховенства права та боротьби з корупцією.

В офіційному поясненні Єврокомісії йдеться, що розблокування не пов’язане з погрозами прем’єра Угорщини Орбана накласти вето на рішення про фінансову та політичну підтримку України, яке розглядатиметься завтра, 14 грудня, на саміті ЄС у Брюсселі. 

Щоправда, лідери чотирьох домінуючих фракцій Європарламенту висловили стурбованість позитивною оцінкою судової реформи в Угорщині в листі президентці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн. Оскільки законодавчі поправки ще не були застосовані, а лише ухвалені. 

Нагадаємо, В Австрії заявили, що не мають наміру перешкоджати вступу України у ЄС

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Loading...
Load next