У Литві запропонували створити "Українське міністерство"

У Литві запропонували створити "Українське міністерство"

Депутат Європарламенту Андрюс Кубілюс запропонував створити у владних органах Литви інституцію під умовною назвою «Українське міністерство», яка б координувала роботу на українському напрямку, консолідувала допомогу Україні.

Про це він повідомив у Сеймі на конференції "Литва - Україні".

Кубілюс зауважив, що нині "десятиліття України", і нагадав у цьому контексті, що Європейська комісія започаткувала “Департамент України” (Український відділ Генерального директорату Єврокомісії з питань сусідства та розширення).

Ми розуміємо, для чого це зроблено: переговори, відновлення і так далі - цей орган допомагає це все консолідувати та координувати... Якщо Україна є нашим “планом десятиліття”, то нам потрібне “Українське міністерство”. Ну може, не “міністерство”, а інституційна домовленість як працювати в такому ж напрямку. Будемо намагатися втілювати такі плани, - сказав політик.

Він також наголосив на необхідності безперервності військової підтримки Україні, тож дуже важливо досягти в Європарламенті колективної домовленості, щоб 0,25% з ВВП від кожної держави йшли на допомогу Україні.

Учасники міжнародної конференції "Литва - Україні" обговорювали підтримку України з боку Литви, її досвід та перспективи. Увага приділялася чотирьом напрямкам: гуманітарна, військова підтримка, а також - допомога у відновленні України та євроатлантичній інтеграції. Організаторами конференції є депутати Європарламенту Пятрас Ауштрявічюс, Раса Юкнявічене, Андрюс Кубілюс, Юозас Олекас спільно з Литовським союзом стрільців, Комітетом Сейму у справах Європи, групою міжпарламентської мережі United for Ukraine у Сеймі Литви, благодійною організацією EU4Kherson та іншими.

Нагадаємо, Сейм Польщі продовжив термін перебування українських біженців до 30 червня

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
Литва планує забезпечити Україну летальною зброєю та військовими інструкторами Литва планує забезпечити Україну летальною зброєю та військовими інструкторами
Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас повідомив про плани країни щодо надання Україні військової підтримки.
Агресивні кроки РФ можуть прискорити процес членства України в НАТО, — спікерка Сейму Литви Агресивні кроки РФ можуть прискорити процес членства України в НАТО, — спікерка Сейму Литви
Про це заявила спікерка Сейму Литви Вікторія Чміліте-Нільсен в інтерв'ю "ТСН".
"Явно має намір атакувати": Росія збирає десантників на масштабні навчання в окупованому Криму "Явно має намір атакувати": Росія збирає десантників на масштабні навчання в окупованому Криму
У російському міноборони уточнили, що учасники навчань виконають вогневі завдання і вразять мішені на різних дальностях.
Loading...
Load next