Зеленський і Рютте підписали безпекову угоду між Україною та Нідерландами

Зеленський і Рютте підписали безпекову угоду між Україною та Нідерландами

Президент України Володимир Зеленський і Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте підписали у Харкові двосторонню безпекову угоду.

Про це повідомив глава держави в соцмережі.

Сьогодні ми з Марком Рютте підписали двосторонню безпекову угоду між Україною та Нідерландами, ‒ написав Зеленський

За його словами, документ передбачає два мільярди євро військової допомоги від Нідерландів цього року, а також подальшу оборонну допомогу протягом наступних десяти років.

Угода також визначає пріоритети надання допомоги у сфері протиповітряної оборони, артилерії, морських та далекобійних засобів, з особливим акцентом на зміцненні Повітряних сил Збройних сил України. Пріоритет – у наданні ППО, артилерії, бронетехніки, у підтримці морських і далекобійних спроможностей та, зокрема, Повітряних сил.

За інформацією пресслужби глави держави, у невійськовій сфері угода, зокрема, передбачає посилення допомоги Україні в напрямку економічного відновлення й відбудови, протидії гібридним загрозам, у галузі розвідки, кібернетичної та інформаційної безпеки, у сфері боротьби з оргзлочинністю, а також у галузі критичної інфраструктури.

Крім того, у документі розширені блоки щодо санкцій, відшкодування збитків та притягнення держави-агресора до відповідальності, а також щодо підтримки з боку Нідерландів культурної спадщини України. Угода підтверджує підтримку з боку Нідерландів майбутнього членства України в ЄС і в НАТО.

Документом також визначено механізм 24-годинного екстреного реагування у разі повторної військової агресії проти України. Зеленський подякував Прем'єр-міністру Нідерландів за угоду, яка посилить захист України, зокрема міста Харкова, де і був підписаний документ.

Угоду підписано в межах Спільної декларації G7 про підтримку України, ухваленої на саміті НАТО у Вільнюсі. Вона закріплює рішення Нідерландів продовжувати співпрацю з метою подальшого надання та розширення допомоги Україні в захисті від російської агресії стільки, скільки буде необхідно.

У Харкові Президент України і Прем’єр-міністр Нідерландів провели переговори у вузькому, розширеному форматах та у форматі засідання військового кабінету.

Нагадаємо, Словенія надасть Україні €1,5 мільйона на гуманітарне розмінування

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
ЄСПЛ проведе слухання у справі України та Нідерландів проти Росії (відео) ЄСПЛ проведе слухання у справі України та Нідерландів проти Росії (відео)
За обсягом доказів та кількістю порушень міждержавна справа «Україна та Нідерланди проти Росії» є наймасштабнішою, яку коли-небудь розглядав ЄСПЛ.
Loading...
Load next