У Південній Кореї опозиція подала запит на імпічмент президента Юна

У Південній Кореї опозиція подала запит на імпічмент президента Юна

Опозиційні політичні сили Південної Кореї у середу ініціювали процедуру імпічменту президента Юн Сок Йоля, подавши відповідну пропозицію до парламенту країни — Національних зборів. Це стало реакцією на його спробу запровадити воєнний стан у країні.

Про це повідомляє Yonhap.

Ддокумент підписали 191 депутат із головної опозиційної «Демократичної партії» та п'яти менших опозиційних фракцій. Для затвердження імпічменту необхідно 200 голосів у парламенті, який складається з 300 депутатів. При цьому жоден представник правлячої консервативної партії «Сила народу», до якої належить президент, не підтримав цю ініціативу.

Опозиціонери планують винести питання імпічменту на обговорення у четвер, 5 грудня, під час пленарного засідання, а голосування очікується наприкінці тижня — у п’ятницю чи суботу. Раніше «Демократична партія» заявила про намір висунути президенту Юну та його міністрам оборони і внутрішніх справ звинувачення у державній зраді. Опозиція прагне притягнути їх до відповідальності за спробу встановити воєнний стан.

На тлі цих подій у великих містах Південної Кореї активісти та громадські організації організовують акції протесту, закликаючи до відставки президента через його спірні дії. Масові демонстрації заплановані до кінця цього тижня.

Нагадаємо, Президент Південної Кореї скасував воєнний стан через кілька годин після введення

Юлія Педюк  - pravdatutnews.com

Читайте також
У Південній Кореї видали ордер на арешт президента після імпічменту У Південній Кореї видали ордер на арешт президента після імпічменту
Суд Південної Кореї схвалив ордер на затримання президента Юн Сок Йоля в рамках розслідування оголошення ним воєнного стану на початку грудня
Суд звільнив президента Південної Кореї з-під варти після імпічменту Суд звільнив президента Південної Кореї з-під варти після імпічменту
Суд звільнив президента Південної Кореї Юн Сок Йоля після арешту та імпічменту
Президент Південної Кореї, якому загрожує арешт, пообіцяв прихильникам "боротися до кінця" Президент Південної Кореї, якому загрожує арешт, пообіцяв прихильникам "боротися до кінця"
Президент Південної Кореї, якому загрожує арешт, написав листа прихильникам із обіцянкою "боротися до кінця"
Loading...
Load next