Мешканці Львова скаржаться, що 40 років у їхньому будинку не проводились ремонтні роботи
Проблемний під’їзд: у цьому помешканні, що на вулиці Шота Руставелі, 5, розповідають львів'яни, жодних серйозних робіт з облагородження території або стану під’їзду комунальники не проводили. Про це свідчить і те, що з часом фарба на стінах коридорів почала тріскатися та відвалюватись. До того ж деякі електричні дроти просто прикріплені до стіни без додаткового захисту, нарікають люди.
Мешканка будинку Галина Самуляк розповідає: "Не прибирають, не фарбують. Ми платимо по 5 тисяч гривень в місяць, а протягом всього літа лише 2 рази траву покосили, і то тільки після дзвінка на гарячу лінію".
Відтак мешканці запевняють, що намагаються власними силами підтримувати свій будинок у належному стані. Однак, деякі роботи самостійно виконати вони не в змозі.
"Ми за свої кошти каналізацію, ванни й кухню робимо. Тому, що вона в нас раніше була спільною. Все, що ми могли, то зробили у своїх квартирах. З коридорами могли б щось нам і допомогти", - додає Галина.
Ця будівля раніше була військовим гуртожитком. З часом міністерство оборони передало її у комунальну власність Львова. Звернувшись до міської влади, мешканцям розповіли, що їхній будинок наразі є збитковим. І з коштів, які наразі сплачують люди не вистачає на виконання належних робіт з догляду за прибудинковою територію та під’їздом.
Своєю чергою, заступниця голови Личаківської райадміністрації Оксана Пригода пояснює: "Даний будинок не визначився з формою правління: там є 23 квартири, 14 з яких ще не являються приватизованими. І, відповідно, тариф мінімальний. Квартирна плата вже б давно мала вирости в ціні, навіть через те, що декілька разів зростала мінімальна заробітна плата. Наразі мешканці не визначилися і насправді тариф є збитковим у їхньому будинку".
Але це не означає, що ситуація немає вирішення, кажуть у Личаківській райадміністрації. Наразі мешканцям треба обрати форму правління: підписати договір з місцевим ЛКП, управлінською компанією, або ж створити ОСББ. Зокрема, при укладанні договору мешканці будинку можуть прописати, які саме послуги входитимуть у тариф сплати за квартиру. А більш масштабні роботи, як-от ремонт у під’їзді, вони зможуть зробити за системою співфінансування, згідно з якою левову частку робіт виконують за кошти міського бюджету, розповідають посадовці.
Слідкуй за нами на Facebook, Telegram, Youtube і знай Правду.