У Львові діти з порушенням зору презентуватимуть інклюзивну виставу «Погляд»

У Львові діти з порушенням зору презентуватимуть інклюзивну виставу «Погляд»
Коли ми чуємо «інклюзивний театр», відразу уявляємо сурдоперекладу чи шрифт «Брайля».

Коли ми чуємо «інклюзивний театр», відразу уявляємо сурдоперекладу чи шрифт «Брайля». Та учасники вистави «Погляд», до якої залучили дітей з порушенням зору, довели, що це може бути зовсім по-іншому.

"Діти не просто виконавці на сцені, а співтворцями. Це для нас дуже важливо, бо в інклюзії часто прийнято, що треба зробити все, щоб дітям з інвалідністю було зручно. В нас гасло інше – треба зробити все, щоб ці дітки теж могли творити", - зазначила ініціаторка заходу Анастасія Войтюк.

Тематику вистави діти обрали самі. Хотіли донести людям те, з чим щодня зіштовхуються люди з інвалідністю.

Своєю чергою, режисерка вистави Анна Єпатко пояснила, що обрали дві теми – надмірна опіка і булінг.

У виставі відсутні слова, актори комунікують за допомогою музики, звуків та рухів. Тому організатори називають виставу пластичною. Учасниками є професійні актори та п’ять дітей з вадами зору.

Підготовка до вистави – процес непростий. Аби знайти спільну мову зі слабозорими та незрячими дітками, організатори провели з ними чимало часу, та навіть проводили експерименти.

"Всі учасники спробували побути день з закритими очима. Ми мали спеціальні пов’язки на очі. Було цікаво, як діти реагували. Вони нас так підтримували та питали як ми себе в тому почуваємо. Ми розуміли, що нам важко орієнтуватися. Не відчувається простір так, як це виходить у дітей", - розповіла учасниця вистави Анастасія Мороз.

Як пояснити дітям той чи інший рух, побачити який вони не можуть? Спочатку це питання цікавило всіх учасників.

Вона додала: "Ми давали більшу словесну інструкцію, якщо це часом не спрацьовувало, то ми вже намагалися за допомогою тіла передати якийсь рух, показати своїми руками чи допомогти якось, але насправді діти навіть словесну інструкцію дуже класно могли відтворити".

Вперше виставу презентували ще в жовтні того року. Та через пандемію продовжити мандрувати з нею не вдалось. Тож зараз, організатори збирають кошти, аби при можливості все ж здійснити мрію діток – показати виставу світові. За попередніми підрахунками, сума складає 55 555 гривень.

Зокрема, Анастасія Войтюк каже: "Ми назбирали вже 15% усіх коштів за попередній тиждень. Є доброчинці, які надсилають гроші й це дуже приємно. В нас є фактично 60 днів, щоб зібрати всю суму, яку ми використаємо на те, щоб поїхати на 4 різні театральні фестивалі. Один з них за кордоном і ці фінанси потрібні на транспорт, проживання та харчування".

До слова, Проект «Погляд» став переможцем соціально культурних проектів Львова, а також став одним із інклюзивних проектів, який отримав фінансування від Українського Культурного Фонду.

Зараз проєкт під назвою виставлений на платформі Спільнокошт, під назвою «Погляд мандрує». Тож, аби підтримати інклюзивний театр, та дати змогу учасникам показати цю виставу світові, потрібно перейти за посиланням і натиснути кнопку «Фондувати».

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Читайте також
Львів’янка стала чемпіонкою Європи з кіокушинкай карате
Ніщо не зупиняє спортсменів у бажанні змагатись. Чемпіонат Європи з кіокушинкай карате цьому доказ.
Loading...
Load next