У Львові вшанували 30 роковини студентської революції на граніті
Протягом п’ятнадцяти молодь тих часів мирно протестувала. Щоб їх почули, студенти розгорнули на тоді ще площі Жовтневої революції намети та розпочали голодування. За лічені дні наметове містечко зросло в рази: якщо розпочинали голодувати трохи більше ніж 100 студентів, то до завершення чисельність зросла до 700.
"На самих початках була небезпека того, що акцію згорнуть. Тому що миттєво з'явилися на Хрещатику радянський ОМОН. Це рік до незалежності України. Але завдяки народним депутатам на чолі зі Степаном Хмарою вдалося відстояти цю акцію і досягти домовленостей про встановлення наметів", - зазначив учасник Революції на граніті Юрій Леськів.
Молодь активно готувалася до початку протесту. Кажуть: усе було продумано до деталей. Мітингувальники вимагали зокрема провести перевибори на багатопартійній основі та повернути на територію держави українських солдатів, які в подальшому нестимуть військову службу лише на теренах республіки.
"Я думаю, що наша лепта була потрібною і вчасною. Ми дали відчуття людям, що ми можемо говорити про українську незалежну самостійну державу. Це все-таки велика перемога і наш здобуток", - каже учасник Андрій Салюк.
У порівнянні з Революцією Гідності, тодішня влада не наважилася на силовий розгін протесту, кажуть учасники революції. Хоча й не вірила в голодування молоді. Тож влаштовувала, так би мовити, перевірку.
"Всі звикли, що протести революції, як правило, якісь такі деструктивні для влади заходи. І все було зроблено для того, щоб контролювати сам процес голодування. Ми кожного дня проходили медичні огляди", - розповів учасник Іван Паров’як.
Переконавшись у дійсності голодування та непохитності віри учасників революції, влада вирішила прийняти їхні умови. І хоча Революцію на граніті по праву вважають першим успішним ненасильницьким політичним протестом, учасники переконані: вони виграли битву, однак програли війну.
Тож з цього слід робити свої висновки та виправляти помилки, наголошує Олег Синютка.
"Ніхто з нас не знає, скільки чого відведено. Але точно кожен з нас знає, що за той час, коли ми є тут, ми маємо зробити все, що від нас залежить. Кожен на своєму місці, в міру своїх можливостей, сил натхнення", - заявив учасник Революції на граніті та кандидат на посаду голови Львівської ОТГ Олег Синютка.
Студенти - це потужна рушійна сила, яка може змінювати світ. Їхнє слово звучить тоді, коли цього потребує історія, переконані учасники Революції на граніті.
Слідкуй за нами на Facebook, Telegram, Youtube і знай Правду.