Львів’ян закликають допомогти безхатькам
Погода у місті Лева нагадує, що скоро вже зима. Тож люди, які не мають даху над головою, ризикують зіткнутися з наслідками негоди зовсім непідготовленими. Щоб їм допомогти, без упину працюють соціальні служби міста. Зокрема, цілодобово приймає до себе на ночівлю Центр обліку бездомних громадян.
"Тут можна поїсти й перше, і друге. Все гаряче! Тут люди ходять на роботу, можна помитися, дають одяг, медичну допомогу, але переночувати нема де", - розповідає львів'янин Олександр.
Однак соцпрацівникам теж потрібна допомога у цій нелегкій справі. Бо якщо їжею вони можуть забезпечити своїх відвідувачів, то з одягом ситуація дещо інша.
"Щороку в нас потреби не змінюються: чоловічі взуття та верхній одяг, жіноча та чоловіча білизна, а також засоби гігієни", - розповідає директорка Центру обліку та перебування бездомних громадян Ольга Ільчишин.
Перед тим, як людина зможе тут переночувати, вона обов’язково проходить медобстеження та температурний скринінг у зв’язку з коронавірусом. У разі потреби соцпрацівники одразу викликають на місце «швидку» та передають їм пацієнта. Також, окрім тимчасового даху над головою, у центрі допомагають людям вийти зі скрутного становища. Якщо, звичайно, особа цього захоче.
"З людиною проводиться бесіда і встановлюється те, як вона опинилась на вулиці, що передувало цьому. Під час цієї розмови ми з’ясовуємо чим саме можемо допомогти: нічліг, план виходу з бездомності, працевлаштування, відновлення документів, влаштування в геріатричний пансіонат", - пояснила вона.
Здати теплі речі можна безпосередньо до центру обліку та нічного перебування бездомних громадян, що на вулиці Кирилівській, 3-а. Також, якщо є бажання, можна долучитися до волонтерів, які щоденно влаштовують роздачу теплих речей та гарячої їжі на різних районах Львова. Уся інформація про такі пункти та їх розклад роботи є в інтернеті. Якщо немає змоги бути присутнім особисто, то можна долучитися фінансово.
"Також можна зайти на сторінку благодійного фонду, доєднатися коштами на їжу, передати продукти чи одноразовий посуд. Зараз такий й важкий час, що будь-яка допомога важлива. Кожна гривня до гривні", - каже голова БФ «Там, де живе надія» Сергій Канюка.
Волонтери кажуть, що з настанням холодів людей до них звертається все більше, а от ресурсів стає дедалі менше. Тож закликають львів’ян не залишатися байдужими.
https://www.youtube.com/watch?v=VupC0hkFtZ4Слідкуй за нами на Facebook, Telegram, Youtube і знай Правду.