Що нового львів'янам принесе 2021 рік?

Що нового львів'янам принесе 2021 рік?
У цьому році передбачено 2 етапи підвищення мінімальної зарплатні. З січня вона становитиме 6 тисяч гривень, а під кінець року -  6,5 тисяч гривень.

У цьому році передбачено 2 етапи підвищення мінімальної зарплатні. З січня вона становитиме 6 тисяч гривень, а під кінець року -  6,5 тисяч гривень. На таке підвищення піде з держбюджету більше ніж 40 мільярдів гривень. У Міністерстві фінансів сподіваються, що у такий спосіб стимулюватимуть зростання споживчого попиту та забезпечать детінізацію сірих зарплат. Востаннє мінімальний заробіток в Україні підвищували у вересні 2020 року до 5 тисяч гривень.

Прожитковий мінімум та соцвиплати

Їх цьогоріч також підвищуватимуть двічі – в середині літа та в грудні. Наразі прожитковий мінімум залишається на рівні 2 189 гривень. До літа на 100 гривень у середньому збільшать для осіб, які втратили працездатність, надбавку більше ніж 200 гривень отримають безробітні, які одержують декретну допомогу, також на 200 гривень зросте допомога на дітей від 6 до 18 років.

Пенсії

Більше ніж на 9% виплати зростуть для тих, хто втратив працездатність. Також у цьому році вирішили підвищити виплати непрацюючим пенсіонерам, якщо їхній вік перевищує 65 років і вони мають повний страховий стаж. Планова індексація пенсій відбудеться у березні, а українці, віком від 80 років почнуть отримувати щомісячну доплату у розмірі 500 гривень, з липня доплату у розмірі 400 гривень отримуватимуть пенсіонери від 75 років, якщо їхня пенсія не досягає розміру середньої зарплати в Україні. Проте невідомо чи чекати надбавки військовим пенсіонерам. У парламенті пройшло перше читання документу, який пропонує максимальну пенсію військовослужбовцям у відставці підвищити до 90% від грошового забезпечення на їхніх посадах. Однак поки урядовці гальмують із впровадженням таких змін.

Тарифи

Нестабільною буде ситуація із тарифами на комунальні послуги. З початку січня громадян неабияк сполохала вартість газу. Єдиної ціни на блакитне паливо в країні вже немає, тож українцям потрібно обирати окремо собі постачальника та платити як за продукт, так і за його транспортування. Вартість такої послуги як доставка газу встановлює Нацкомісія, що провадить державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, але кожен регіон знову-таки матиме свій прайс. Також у середньому на 10-15% зростуть тарифи на холодне водопостачання, на тепло, а от за світло ціна залишатиметься стабільною до кінця березня – 1 гривня 68 коп. за кВт-год.

Мікрокредитування

З нового року набув чинності законопроєкт щодо споживчого кредитування й обігу кредитних історій. Таким чином, відтепер кредитні договори, які укладаються на строк до одного місяця, а загальна позика якої не перевищує мінімальну зарплату, відноситимуть до споживчих кредитів. А от сума штрафів чи пені за порушення умов договору про такий кредит не зможе перевищувати розмір подвійної суми, одержаної споживачем за таким договором. Тепер ще обов’язковою умовою укладання договору про споживчий кредит є згода споживача на доступ до кредитної історії. Також закон передбачає обмеження великої кількості швидких кредитів без наміру їх повертати.

Мова в законі

Із 16 січня набула чинності нова норма закону про українську мову, яка зобов’язує всіх постачальників послуг в державі, незалежно від форми власності, обслуговувати споживачів виключно солов’їною. Винятком може бути прохання клієнта перейти на іншу мову. Інформація про товари і послуги, навіть в інтернет-магазинах також повинна надаватися українською, інші мови можуть дублюватися також.

Пакунок малюка на бажання батьків

Після галасу довкола пакунку малюка, який ще влітку пропонували замінити грошима, нарешті знайшли альтернативу. З 1 липня батьки матимуть право обирати, яку допомогу отримати від держави при народженні дитини : бебі-бокс із усякими необхідними речами для новонародженого чи гроші. Зазначимо, що вартість такого пакунку малюка має становити не менше, ніж три прожиткові мінімуми для дітей до 6 років.

Оновлені правила вступу до вишів

Цьогорічна вступна кампанія запланована у звичні терміни в середині літа, сам електронний кабінет відкриє більші можливості для вступників. Щоб спростити процес подачі документів, відтепер це можна буде зробити через цей кабінет за наявності цифрового  електронного підпису. На контрактну форму навчання обмежать кількість заяв – до 30. А заяви абітурієнтів, зарахованих на бюджет, будуть автоматично виключатися з усіх інших конкурсних пропозицій.

Санітарний регламент для шкіл

Для закладів середньої освіти із настанням нового року актуальним стає новий санітарний регламент. Він описує як особливості організації освітнього процесу, так і технічний підхід до роботи. Також цей регламент визначає норми повітряно-теплового режиму в школі та вимоги до освітлення приміщень чи навіть рівня шуму. Окремо в документі передбачили й норми з організації харчування та медогляду у навчальних закладах. До харчування прикуто чи не найбільше уваги: у їдальні діятиме низка обмежень щодо вмісту у стравах солі, цукру чи жирів, також виокремлено групу продуктів, які мають бути в раціоні дітей щодня і низку смаколиків, які заборонять продавати у шкільному буфеті.

Вакцинація від COVID-19

І поки в інших країнах набивають триває організація вакцинації від коронавірусної інфекції, в Україні наразі все ще на етапі обговорення. Щепити населення планують у 4 етапи: спершу тих, хто має критичний ризик інфікуватися COVID-19, потім тих, хто надає медичні послуги, далі тих, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави. Таким чином, на безкоштовну вакцинацію зможуть претендувати медики, педагоги, літні люди та пацієнти із супутніми хворобами, а от у вільному доступі в українських аптеках ця вакцина, прогнозують, з’явиться не раніше осені.

Реформи-2021

У 2021 році депутати повернуться до реформаторських справ. Однією з таких є реформа СБУ. Структуру хочуть обмежити від економічних та корупційних злочинів, натомість передати ці повноваження НАБУ чи Держбюро розслідувань.  Пообіцяв гарант у 21-му році розпочати глобальну судову реформу, а разом з нею і перезапуск Конституційного суду. Додамо, що наприкінці року президенту представили стратегію сталого розвитку судової системи до 2025 року, якщо її схвалить комісія із правової реформи, то далі вже напрацьовуватимуть план дій. Оскільки ДАБІ вирішили ліквідувати, замість неї створили нових три органи з містобудування, а місцевому самоврядуванню дали повноваження здійснювати архітектурно-будівельний контроль. Хоч децентралізація набрала чинності, повноцінно завершити реформу планують у цьому році, ухваливши нову редакцію законопроєкту про службу в органах місцевого самоврядування.

https://www.youtube.com/watch?v=A07LX6F9yag

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Loading...
Load next