Львів'янка натрапила на шахраїв під час онлайн-покупок
Шопінг в інтернеті продовжує набирати популярність. Разом з цим, збільшується кількість платформ для покупок та продажів. Та ось питання безпеки залишається сумнівним.
"За останні пів року звернення з приводу купівлі в інтернеті почастішали. Торік загалом vb отримали близько 2000 звернень", - розповіла ПравдаТУТ Львів начальниця 3-го відділу Управління протидії кіберзлочинам у Львівській області Оксана Савич.
Львів’янка Соломія розповідає, що завжди обережно ставилася до онлайн-покупок. Але, сама не розуміючи як, таки потрапила у пастку шахраїв. Жінка замовила дитячий одяг на одній з інтернет-платформ і відразу оплатила покупку. Та ось очікуваного вбрання для своєї доньки так і не отримала.
"Сторінка була дуже популярна - мала близько 50 тисяч підписників і багато відгуків. Оскільки я розуміюсь в інстаграмі, то навіть не могла подумати, що це шахраї. Замовила курточку, штани та взуття. Усе разом вийшло приблизно 3 тисячі гривень", - розповіла Соломія Слободян.
Продовжуючи листування з шахрайкою протягом 2 місяців, Соломії все ж вдалося повернути кошти. Але зусиль, каже жінка, на це пішло чимало.
І такі випадки нині нерідкісні. Тому, якщо ви наважилися на онлайн-покупку, поліція радить напередодні перевірити особисті дані продавця.
Щобільше, на сайті департаменту кіберполіції є також можливість перевірити або номер телефону шахрая або банківського рахунку.
Найчастіше, зазначають юристи, шахрайством в інтернеті займаються люди, які перебувають у в’язниці. Тому ще один спосіб перевірити продавця на чесність - зателефонувати до нього кілька разів впродовж дня, щоб послухати, наскільки вільно він спілкується і чи завжди виходить на зв'язок.
Тож, аби зберегти собі кошти на нерви, патрульні закликають бути обачними та не робити імпульсивних покупок у мережі.
https://www.youtube.com/watch?v=hEKJWy0cqVsСлідкуй за нами на Facebook, Telegram, Youtube і знай Правду.