Вперше в Україні чиновники складають іспит з української мови

Вперше в Україні чиновники складають іспит з української мови
Відтепер, ті хто претендують на державні посади, повинні продемонструвати своє вміння та знання з читання, письма, розмови та культури мови.

Сьогодні, 19 липня, в Україні вперше стартував іспит на визначення рівня володіння українською мовою для державних службовців. Про це повідомляє "Укрінформ".

Перша іспитова сесія розпочалась о 9:30, а сама ж реєстрація стартувала 16 липня.

Іспити проводитиме Національна комісія зі стандартів держмови. Він складається з чотирьох частин: «Культура мови» (24 тестові задання), «Читання» (20 тестових завдань), «Письмо» (1 завдання відкритого типу), «Говоріння» (2 завдання відкритого типу).

Іспитові майданчики облаштовані у Києві, Чернігові, Полтаві, Вінниці, Житомирі, Черкасах, Луцьку, Івано-Франківську, Чернівцях, Миколаєві, Рубіжному.

Тепер для вступу на державну службу необхідно подавати сертифікат про рівень володіння державною мовою. Його можна отримати за результатами спеціального іспиту.

 86
 
Читайте також
Більшість українців за обов’язкову українську в сфері обслуговування: дослідження Більшість українців за обов’язкову українську в сфері обслуговування: дослідження
Опитування показало, що більшість українців в усіх регіонах підтримує тези про те, що усі громадяни України повинні володіти державною мовою, українська мова має бути мовою спілкування держслужбовців та керівників держави, а також в усіх державних навчальних закладах більшість предметів мають викладатися державною мовою.
Апеляційний суд скасував рішення про визнання нового правопису недійсним в Україні Апеляційний суд скасував рішення про визнання нового правопису недійсним в Україні
Київський апеляційний суд 11 травня задовольнив скаргу Кабінету міністрів щодо рішення Окружного адмінсуду Києва, який в січні цього року припинив дію нового українського правопису.
ЗНО 2021 в Україні: хто з абітурієнтів може зареєструватися на додаткову сесію ЗНО 2021 в Україні: хто з абітурієнтів може зареєструватися на додаткову сесію
Випускники українських шкіл, які з поважних причин не змогли зареєструватись або ж прийти для участі зовнішнього незалежного оцінювання в період основної сесії зможуть зареєструватися для участі в додатковій сесії, яка розпочнеться вже з 29 червня.
Loading...
Load next