Tik Tok в Україні: майбутнє чи утопія
Пропоную розібратись що до чого та визначити погані/хороші сторони.
Тік Ток з’явився у 2016-му році, його творець Чжан Імін. Учасники додатку проводять у ньому в середньому 52 хвилини на день. 60% споживачів населення віком від 16 до 24 років, тобто школярі-студенти.
Тік Ток – це короткі розважальні відео, часто не мають будь-якого сенсу.
Чому обурює Тік Ток?
Діти у ньому сидять начебто 24/7. Лякають челенджі, що калічать, а іноді є смертоносними. Засилля російського контенту. Влучна фраза: «у ТікТоку сусідить корисне і «дуркувате».
Заборона телефонів у школі зможе допомогти? Зараз ні, бо у жовтні 2020 року нардеп від фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко запропонував заборону на телефони до закону "Про повну загальну середню освіту".
Діти мають витрачати час на навчання та спілкування, а не на гаджети, - висловився Олексій.
Але у грудні того ж року Комітет Верховної Ради не підтримав цей законопроєкт. Під час засідання комітету висловилась низка експертів, зокрема уповноважений Верховної Ради з прав людини та уповноважений президента з прав дитини, після чого нардепи рекомендували Раді відхилити законопроєкт. 2 лютого 2021 року його зняли з розгляду парламенту.
Протидія?
18 лютого 2021 року на сайті Президента України з’явилась петиція про заборону Тік Ток в Україні, проте достатньо голосів вона не зібрала.
Останні події в Україні пов'язані з застосунком TIK TOK викликає занепокоєння у суспільства, підлітки стають жертвами відео в тік тоці про те, що потрібно наковтатись таблеток, і це не єдиний випадок. В США цей додаток є забороненим.
Прохання розглянути можливість заблокувати ТІК ТОК в Україні, адже це небезпечний онлайн застосунок для наших дітей.
Український Тік Ток
Що ж робити, коли ні закони ні петиції не можуть вберегти дітей від «захопливого» додатку?
Можу вас запевнити позитив у цьому «контенті» таки є. Провела пошук суто україномовних тіктокерів і була здивована. Український Тік Ток існує, єдина проблема координація Тік Току у нашому регіоні ведеться з російського штабу, тож варто зосередитись на якнайшвидшому відкритті офісу Тік Тока в Україні.
Революціонером мережі та флагманом Тік Тока-У є Данило Гайдамаха. Активний користувач Тік Току, голос молоді та «тверезого» розуму також український мовний активіст, блогер, націонал-демократ, відомий під псевдонімом «Чорнобровий». За допомогою своїх відео надихає людей говорити українською. Далі йдуть Ангеліна Ломакіна, Ольга Присяжнюк, Олександр Остап, кіт Степан.
Українці створили власний тренд у піснях «Батько наш Бандера», «Бібліотека», «Вечорниці»; популярний #ЯзУкраїни.
У Київському університеті культури презентували факультет, присвячений соціальній мережі ТікТок. Про це оголосив президент навчального закладу Михайло Поплавський.
Моя місія – українізувати ТікТок, вести за собою креативну, амбітну та перспективну молодь, яка творитиме новітню історію країни. Українців мають знати у всьому світі. Україні є чим дивувати світ.
Ми розпочинаємо навчати "з нуля" і по закінченні ви зможете отримати диплом. Університет культури – це бренд, який повинен підкорити світовий інформаційний простір, – заявив Михайло Поплавський.
Боротьба за дітей може полягати не у забороні, а у свідомому виборі. Ви можете власним прикладом показати, що окей «Тік Ток існує і він тобі подобається», проте отакий контент не зробить з тебе гарну людину, а от є контент, що надихає, навчає, плекає патріотизм.
Злата Новосельська - pravdatutnews.com