Верховна Рада розгляне законопроєкт про заборону цирків із тваринами

Верховна Рада розгляне законопроєкт про заборону цирків із тваринами
Закон зокрема заборонить використовувати засоби, які можуть травмувати тварину: електрошок, вогонь, небезпечні предмети.

Комітет Верхової Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту ухвалити за основу законопроєкт № 5409 про заборону цирків із тваринами.

Про це пише "ПравдаТУТ News" з посиланням на пресслужбу "Слуги народу".

Як членкиня МФО “Гуманна країна” та співавторка законопроєкту я підтримую заборону використання тварин у цирках. Адже це жорстокість і до тварини, і до глядача (часто – це діти), які стають свідками знущання. Заборона поширюватиметься як на диких, так і на домашніх тварин. Передбачимо перехідний період, що допоможе циркам адаптуватися до вимог сучасності (для залучення домашніх тварин він буде тривалішим), – розповіла співавторка ініціативи Євгенія Кравчук.

Член гуманітарного комітету, народний депутат від фракції "Слуга Народу" Андрій Боблях додав, що закон також заборонить використовувати засоби, які можуть травмувати тварину: електрошок, вогонь, небезпечні предмети.

Це питання вже неодноразово обговорювалося законотворцями попередніх каденцій, проте результату так і не було досягнуто. Документ напрацьовували спільно з зоозахисниками, спираючись на міжнародний досвід та на власні враження від побаченого в Національному цирку під час робочого візиту. Враження – негативні. Сподіваюся, що вже найближчим часом у стінах Верховної Ради разом із колегами ми все-таки ухвалимо це важливе, гуманне рішення, – підсумував депутат.

Більшість тварин, що використовуються у цирках, вилучають з їхнього природного середовища, що є суттєвою втратою для екосистем, зазначає членкиня Комітету з питань екологічної політики та природокористування, народна депутатка від "Слуги Народу" Юлія Овчинникова.

Практично всі дикі тварини, які використовуються в цирках, передчасно відлучаються від матерів дитинчатами, що наносить травму як матері, так і дитині, а також впливає на подальший стан не лише психічного, а й фізичного здоров’я особини. Вилучення з дикої природи рідкісних видів тварин та залучення їх до шоу негативно впливає на стан популяцій, – наголосила співавторка законопроєкту.

Віра Коновал - pravdatutnews.com 

Читайте також
В Україні ухвалили новий законопроект: тепер знущання з тварин каратиметься суворіше В Україні ухвалили новий законопроект: тепер знущання з тварин каратиметься суворіше
Закон вводить нові правила вигулу та утримання тварин, а також догляду за ними.
У Києві та інших містах відбувся марш за права тварин (відео) У Києві та інших містах відбувся марш за права тварин (відео)
Кілька тисяч учасників ходи зібралися у парку Шевченка та пройшли ходою до Верховної Ради. Черговим маршем вони намагаються привернути увагу суспільства до проблем захисту тварин.
Вбивство тварин заради хутра: чи потрібні Україні хутрові ферми? (відео) Вбивство тварин заради хутра: чи потрібні Україні хутрові ферми? (відео)
Нова шуба - це не про заможність та статусність, а, перш за все, про вбивство. 85% хутра отримують з вирощених тварин на спеціальних фермах. Вони не виходять на вулицю, не полюють, не бігають на волі. А ще через неприродні умови життя, тварини схильні завдавати собі болю, битись головою об стінки, гризти залізні дроти, та їсти один одного.
Loading...
Load next