У Києві викрили учасників злочинної організації, які відібрали 16 квартир у киян

У Києві викрили учасників злочинної організації, які відібрали 16 квартир у киян

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора викрито 13 учасників злочинної оборудки, які привласнювали нерухоме майно киян. Серед потерпілих – двоє військових, люди похилого віку та неповнолітні-спадкоємці померлих боржників.

Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

За даними слідства, протиправну діяльність налагодили учасники злочинної організації та їхні спільники. Серед них – адвокати, приватні нотаріуси, державні реєстратори та цивільні особи.

Свого часу потерпілі брали у банку іпотечні кредити, предметом яких були квартири у Києві. Під час ліквідації фінансових установ спеціально створене учасниками незаконної оборудки комерційне підприємство викупило залишки за кредитними договорами, не сповістивши позичальників про зміну іпотекодержателя, графіки та строки погашення кредитів.

Надалі учасники злочинної організації задля створення підстав стягнення предмету іпотеки підробили документи від імені банківських установ та поштових відділень щодо інформування про набуття права вимоги та свої наміри здійснити реалізацію житла. Також підробляли звіти про оцінку квартир, а їх вартість умисно занижували.

Ці документи використали під час укладання угод купівлі-продажу іпотечного майна між собою. У такий спосіб переоформили квартири на своїх близьких родичів. Після цього представники силового блоку злочинної організації виселяли потерпілих з їхніх квартир, у тому числі шляхом застосування фізичної сили. Виселення проводилося на підставі нібито продажу житла попри відсутність відповідного судового рішення.

Протягом 2017-2023 рр. злочинна організація заволоділа щонайменше 16 квартирами киян. Заподіяна шкода – майже 40 млн грн.

Учасникам злочинної організації та їхнім спільникам повідомлено про підозру. Керівнику та учаснику злочинної організації обрано запобіжний захід – тримання під вартою, решті – заставу і домашній арешт.

Нагадаємо, На Одещині запакували рекетирів

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
Смертельна аварія у Харкові: пасажирка розповіла, хто був за кермом Infiniti Смертельна аварія у Харкові: пасажирка розповіла, хто був за кермом Infiniti
Мати 16-дівчини спростували чутки, що вони з Миколою Харківським перебували у відносинах.
В Україні близько 1,5 мільйона осіб вживають наркотики В Україні близько 1,5 мільйона осіб вживають наркотики
В Україні споживають наркотики від 1 до 1,5 мільйона громадян.
Деталі вибуху автомобіля у Дніпрі: у загиблих могли бути романтичні стосунки (відео) Деталі вибуху автомобіля у Дніпрі: у загиблих могли бути романтичні стосунки (відео)
У Дніпрі 15 вересня посеред вулиці вибухнула машина. Загинули дві людини – речниця ДСНС Дніпропетровської області Дарина Гречищева та інструктор долікарської допомоги Олексій Кавлак.
Loading...
Load next