Залежні від соціальних мереж майже половина підлітків — дослідження

Залежні від соціальних мереж майже половина підлітків — дослідження

Аналіз показує, що майже половина підлітків відчуває залежність від соціальних мереж. Попередні результати дослідження Кембриджського університету викликали значний інтерес: вчені зазначили, що відносини деяких осіб із соціальними мережами можна порівняти з поведінковою залежністю.

Дослідницька група з Кембриджа працює з даними, зібраними в рамках Когортного дослідження нового тисячоліття, яке проводиться Центром лонгітюдних досліджень Лондонського університету, пише Independent.

Це дослідження стежить за життям понад 18 000 дітей, народжених у Великій Британії між 2000 та 2001 роками, для кращого розуміння життєвих умов дітей, народжених на початку 21 століття.

Джорджія Тернер, аспірантка Кембриджського університету, пояснює, що вони не стверджують, що особи, які відчувають залежність, насправді залежні. Однак, може бути неприємно відчувати, що ти не контролюєш свою поведінку.

Згідно з дослідженням, 48% із 7022 опитаних визнали, що вони відчувають залежність від соціальних мереж. Ці дані були зібрані між січнем 2018 року та березнем 2019 року, коли учасникам було 17 років.

Серед тих, хто відчував залежність, більшість становили дівчата (57%), у порівнянні з хлопцями (37%).

Тернер зазначила, що багато людей відчувають себе залежними і це дійсно вражає, але називати це залежністю від соціальних мереж може бути спрощенням.

Для деяких їхня взаємодія з соцмережами схожа на поведінкову залежність, але інші можуть використовувати їх для боротьби зі стресом або відчують тиск через негативне суспільне ставлення до “марнування часу” у соцмережах.

Це важливо не лише для філософської дискусії про залежність, але й для пошуку відповідних втручань, де це необхідно. Якщо залежність не є причиною чиїхось проблем, втручання на основі залежності може їм не допомогти, — сказала дослідниця.

Робота пані Тернер триває і не була офіційно рецензована чи опублікована.

Нагадаємо, Понад 900 бійців «Азову» вже 600 днів є у полоні - Асоціація родин захисників «Азовсталі»

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
Криголам з Британії: Україна придбає судно для полярників за 5 мільйонів доларів (фото) Криголам з Британії: Україна придбає судно для полярників за 5 мільйонів доларів (фото)
Уряд України виділив кошти на придбання криголаму для антарктичних експедицій та українських полярників.
Loading...
Load next