Більшість українців вважають потрібним повернути доступ до трансляцій Верховної Ради

Більшість українців вважають потрібним повернути доступ до трансляцій Верховної Ради

Більшість українців (близько 65%) вважають, що журналісти повинні мати доступ до засідань Верховної Ради навіть у період воєнного стану. Понад 57% громадян підтримують ідею онлайн-трансляцій засідань на телеканалі “Рада”.

За результатами соціологічного дослідження, 11% українців не погоджуються з ідеєю доступу журналістів до засідань, тоді як близько 14% виражають незгоду щодо необхідності трансляцій. Варто зазначити, що в цих питаннях позиції громадян усіх регіонів майже однакові, повідомляє опитування, яке провів Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова на замовлення громадського руху “Чесно”.

На цей час, з огляду на запровадження воєнного стану, журналістам ускладнено доступ до приміщення парламенту, а телеканал “Рада” припинив прямі трансляції засідань. Зазначається, що ці обмеження обґрунтовуються безпековими ризиками. З усім тим, інформація про час і хід засідань стає відомою через публікації та трансляції депутатів у соцмережах.

Більшість часу засідання парламенту відбуваються в закритому режимі, що, ймовірно, стає зручним для багатьох народних обранців, аби уникнути прямого нагляду журналістів та можливості отримати коментарі від них у кулуарах.

Дослідження відбулося з 8 по 15 грудня 2023 року, охопивши 2019 осіб віком від 18 років на територіях, підконтрольних уряду України та без бойових дій. Метод опитування – face-to-face, а теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо, Повномасштабна війни в Україні: РФ пошкодила понад 1 500 об’єктів медзакладів

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
У застосунку Армія+ стартувало опитування щодо створення інституту військового омбудсмена У застосунку Армія+ стартувало опитування щодо створення інституту військового омбудсмена
Військовослужбовці мають можливість поділитися своїми очікуваннями та прикладами порушень прав під час служби.
Loading...
Load next