Понад 700 тисяч українців були в безпідставному «розшуку» у «Резерв+»

Понад 700 тисяч українців були в безпідставному «розшуку» у «Резерв+»

У реєстрі «Оберіг» 710 000 громадян без юридичних підстав мали статус «в розшуку». Проблему розвʼязали завдяки застосунку «Резерв+», де військовозобовʼязані можуть оновити свої дані. 

Про це повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко. 

Цифрова команда Міноборони виправила цю помилку. Заступниця міністра уточнила, що у разі зняття з «розшуку», до ТЦК звертатись не потрібно. У відомості порадили повторно авторизуватись у застосунку, щоб побачити свій оновлений статус. 

Зазначається, що громадяни мали такий статус, якщо порушували правила військового обліку — наприклад, ігнорували «повістки», ТЦК зверталось до Національної поліції. Але, як наголосила Черногоренко, фактично кількість таких звернень становить близько 25%. 

Згідно із законодавством такий «розшук» мав свої терміни. Адже до 19 травня адміністративне стягнення могло бути накладене не пізніше двох місяців з дня порушення правил військового обліку. Зараз цей термін — 3 місяці з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня вчинення. 

Статус «в розшуку», безпідставно отримали багато військовослужбовців, дані яких не були оцифровані своєчасно.

На жаль, в державних реєстрах дійсно багато помилок внаслідок людського фактора. А без “Резерв+” виправити їх було б майже неможливо, ‒ заявила посадовиця.

Нагадаємо, Литва виділить 5 млн євро на відновлення шкіл і дитсадків в Україні

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
Данілов заявив, що українська армія зразка 2014 і 2021 років – це абсолютно різні армії Данілов заявив, що українська армія зразка 2014 і 2021 років – це абсолютно різні армії
Росія хоче спровокувати Україну та її міжнародних партнерів на агресію. Однак, український політик та секретар РНБО заявив, що українська армія готова дати відсіч російській агресії.
Австрійська газета назвала війну в Україні "громадянським конфліктом" Австрійська газета назвала війну в Україні "громадянським конфліктом"
Австрійська газета "Der Standardat" в одному зі своїх матеріалів використала російську пропаганду й назвала війну в Україні "громадянським конфліктом".
Loading...
Load next