Тариф для населення було необхідно підвищити для ремонту державної генерації - Міненерго

Тариф для населення було необхідно підвищити для ремонту державної генерації - Міненерго

Збільшення тарифу на електроенергію для населення було потрібно для відновлення пошкодженої росіянами державної генерації.

Про це повідомила заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук, передає Міненерго.

Тариф для населення дозволяє нам продовжити наймасштабнішу за часів Незалежності ремонтну кампанію в енергетиці, аби максимально підготувати енергосистему до зими, додати до неї додаткові потужності, а також певною мірою відновити державну генерацію. Підвищення тарифу – це вимушений крок, єдина причина якого – це значні втрати в енергосистемі після ворожих обстрілів, ‒ сказала вона.

Гринчук нагадала, що через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури після 22 березня 2024 року Україна втратила близько 9 ГВт потужностей. Зокрема, дуже постраждали теплові електростанції державної компанії «Центренерго» та гідроелектростанції «Укргідроенерго».

Водночас вона додала, що новий тариф на електроенергію у розмірі 4,32 грн/кВт-г покриває виключно собівартість виробництва та передачі електроенергії побутовим споживачам.

Чинний тариф покриває собівартість виробництва 1 кВт-г двома державними енергокомпаніями – "Енергоатомом" та "Укргідроенерго", а також передачу електроенергії та її розподіл. Тариф складається виключно із собівартості витрат, без жодної копійки будь-якої надбавки. Ринкова ж вартість однієї кіловат-години складає більше 7,5 грн, ‒ додала заступниця міністра енергетики.

Нагадаємо, Лубінець звернувся до омбудсмена рф через знущання російських військових з полонених на Харківщині

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Loading...
Load next