У Харкові повністю або частково зруйновані майже 800 освітніх об'єктів

У Харкові повністю або частково зруйновані майже 800 освітніх об'єктів

Харківський міський голова Ігор Терехов написав листа генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу та генеральному директору ЮНЕСКО Одрі Азуле із закликом сприяти припиненню ударів РФ по Харкову та Харківській області.

Про це повідомила Харківська міська рада.

У листі йдеться, що Росія знищує потенціал України та задовольняє амбіції свого керівництва за допомогою сили з повним нехтуванням міжнародного законодавства. Терехов наголосив, що одна з цілей сталого розвитку ООН - це забезпечення справедливої якісної освіти, але через збройну агресію РФ усебічний розвиток наукового й творчого потенціалу харків’ян неможливий.

Харків протягом останнього століття відомий у світі як місто студентів, молоді та творчої інтелігенції з великою кількістю освітніх та наукових закладів. Однак після початку повномасштабної війни в місті повністю або частково зруйновані 796 освітніх об'єктів, 271 заклад культури, 52 заклади спорту, 34 парки та площі, ‒ йдеться у зверненні.

За даними мера, повітряна тривога з початку повномасштабного вторгнення тривала у місті більше 172 днів поспіль, 16 годин на добу.

Наші діти вимушені вчитися в підземних школах. Ракетним ударом російських військ була зруйнована друкарня видавництва Vivat ТОВ «Фактор-Друк», на якій друкувалися підручники для українських шкіл, ‒ зазначив міський голова.

Терехов від імені жителів міста закликав представництво ООН і ЮНЕСКО задіяти всі можливі механізми для припинення знищення мирного населення та цивільної інфраструктури Харкова.

На території України країна-агресор унеможливлює реалізацію освітніх програм ООН. Те, що зараз відбувається в Харкові, загрожує не тільки харків'янам, не тільки Україні. Дії Російської Федерації - це виклик, загроза для майбутнього всього людства, ‒ додав мер.

Нагадаємо, В Естонії помер журналіст із Мелітополя Олег Гончаренко

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
У російському Слідкомі вигадали фейк про "летючі ескадрони смерті націоналістів" у Харкові У російському Слідкомі вигадали фейк про "летючі ескадрони смерті націоналістів" у Харкові
Голова Слідчого комітету Російської Федерації доручив слідчим фіксувати факти "залякування українськими націоналістами мирних жителів Харкова".
Loading...
Load next